Wesele według Teatru Malabar Hotel. Premierowe pokazy w BTL

2012.12.17 00:00
Co jest wciąż aktualnego w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego? Na podstawie sztuki oraz fragmentów "Akropolis" i "Wyzwolenia" młodopolskiego artysty oraz Listu Lucjana Rydla do Elizy Orzeszkowej Teatr Malabar Hotel przygotował swój najnowszy spektakl.
Wesele według Teatru Malabar Hotel. Premierowe pokazy w BTL
Fot: materiały Teatru Malabar Hotel

Jan Błoński, wybitny kryty literacki pisał, że ponadczasowość "Wesela" wynika z ukazania momentu spotkania, wspólnego świętowania, podczas którego okazuje się, że integracja nie jest możliwa. W owych wspólnotowych ciągotach, zrywach, wielkich wspólnych celach bez planu upatrujemy kwintesencję polskości; zarówno w aspekcie negatywnym jak i pozytywnym. Tak było i jest; czy będzie? "Wesele" Teatru Malabar Hotel pozostaje bardzo blisko dramatu Wyspiańskiego.

- Wychodząc od pytań o jego aktualność, postanowiliśmy nie opakowywać go w nowoczesność, ale szukać dzisiejszego pulsu głębiej. W relacjach międzyludzkich, w charakterach i obsesjach – zdradzają twórcy spektaklu.

Premierowe pokazy odbędą się w dniach 18 i 19 grudnia, na scenie Białostockiego Teatru Lalek. Scenariusz sztuki napisał Marcin Bartnikowski, który razem z Magdalena Czajkowską są reżyserami spektaklu i autorami scenografii. Muzykę skomponowała Anna Świętochowska, natomiast lalki stworzył Marcin Bikowski. Występują: Panna Młoda – Natalia Sakowicz (ATB) jako Panna Młoda, Marcin Bikowski - Pan Młody, Czepiec, Marcin Bartnikowski - Poeta, Katarzyna Grajlich/ Monika Kwiatkowska - Rachel, Zosia, Magdalena Czajkowska - Maryna, Marysia, Agnieszka Baranowska - Gospodyni, Haneczka, Bartosz Budny (ATB) - Gospodarz, Kasper, Małgorzata Krawczenko (ATB) - Radczyni, Czepcowa, Kasia, Mateusz Trzmiel(ATB) - Dziennikarz, Jasiek.

Sprawdź Reprtuar BTL

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

788 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39