Wiadukt nad budowaną Trasą Niepodległości już przejezdny

2018.10.29 11:31
Kierowcy mogą już poruszać się wiaduktem nad budowaną Trasą Nieodległości w ciągu ul. Armii Krajowej.
Wiadukt nad budowaną Trasą Niepodległości już przejezdny
Fot: Justyna Fiedoruk

Kolejny wiadukt jest przejezdny

W piątkowy wieczór udostępniono dla ruchu wiadukt nad nowo budowaną Trasą Niepodległości w ciągu ul. Armii Krajowej. Dzięki temu kierowcy mają możliwość przejazdu na odcinku ul. Armii Krajowej od skrzyżowania z ul. Niską do skrzyżowania z ul. Bacieczki.

Co do ruchu pieszych, to będzie on się odbywał po utwardzonych ciągach komunikacyjnych tak jak do tej pory, a więc po stronie północnej ul. Armii Krajowej od strony sklepu Biedronka.

Te fragmenty są udostępnione dla ruchu od września

Dokładnie miesiąc wcześniej – 26 września - udostępniono dla ruchu wiadukt zlokalizowany na skrzyżowaniu ul. Octowej i Transportowej z nowo budowaną Trasą Niepodległości, przy czym póki co ruch w tym miejscu odbywa się tylko z ul. Octowej do Transportowej.

Od września można też jeździć na innych odcinkach dróg przy nowo budowanej Trasie Niepodległości – przejezdny jest wiadukt znajdujący się na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Klepackiej. Jazda odbywa się tam jednak na pewnych zasadach:

- ruch pojazdów jadących w kierunku Klepacz został przełożony z lewej jezdni i tymczasowej drogi z płyt na nowo wybudowaną jezdnię prawą ul. Hetmańskiej, a następnie przez nowy wiadukt i dalej nowym odcinkiem jezdni ul. Klepackiej;

- ruch na wiadukcie odbywa się jedynie na wprost;

- piesi mogą się poruszać jedynie chodnikiem po stronie zabudowy wielorodzinnej ul. Hetmańskiej/Klepackiej.

Można także już korzystać z wiaduktu w ciągu ul. Popiełuszki. Przejazd odbywa się tam następująco:

- ruch pojazdów został przełożony z jezdni południowej na dwie docelowe jezdnie północne ul. Popiełuszki (po jednym pasie w każdym kierunku);

- na wiadukcie ruch odbywa się wyłącznie na wprost;

- ruch pieszych odbywa się utwardzonym ciągiem komunikacyjnym po stronie osiedla Starosielce. W innych miejscach jest zakazany.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1455 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39