Wideorozmowy w białostockim zakładzie karnym

2014.05.21 00:00
Trwa pilotażowy program, dzięki któremu białostoccy skazani mogą rozmawiać z bliskimi za pośrednictwem komunikatora Skype.
Wideorozmowy w białostockim zakładzie karnym
Fot: Podlaska Służba Więzienna

- Od kwietnia instalujemy infrastrukturę zapewniającą skazanym łączność, testujemy sprzęt i połączenia - mówi kpt. Michał Zagłoba
rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Białymstoku - Obecnie pierwsi skazani korzystają już z nowej formy kontaktu z bliskimi.

Nowatorska forma kontaktu skazanych z osobami z zewnątrz, możliwa jest dzięki zapisom prawnym, które dopuszczają tzw. "inne środki łączności" (oprócz widzeń, korespondencji, rozmów telefonicznych, paczek i przekazów pieniężnych), w kontaktach skazanych z rodzinami i osobami bliskimi.

W pierwszej kolejności z możliwości programu Skype skorzystali skazani będący rodzicami dzieci do 15 lat, czas połączenia wynosi 15 minut.

- Skazany, który chce skorzystać z tej formy kontaktu, musi wystąpić z pisemną prośbą do dyrektora placówki, wskazując w niej dane osobowe oraz stopień pokrewieństwa z osobą, z którą pragnie się połączyć - dodaje kpt. Michał Zagłoba.

Wideo rozmowy skazanych pozwalają na utrzymywanie częstszego kontaktu z osobami bliskimi. Więźniowie mogą aktywniej uczestniczyć w życiu rodziny, razem podejmować ważne decyzje oraz pełniej uczestniczyć w wychowaniu pozostających na wolności dzieci. Co ważne, nową formę kontaktu można wprowadzić bez angażowania dodatkowej liczby funkcjonariuszy.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1286 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39