Białystok Online

Sport

Wielka bitwa kibiców. Zwycięzcą Sebastian Dąbrowski

2018.12.28 16:25
Wielka bitwa kibiców. Zwycięzcą Sebastian Dąbrowski
Fot: Grzegorz Chuczun

W czwartek (27.12) w sali konferencyjnej stadionu miejskiego miała miejsce wielka bitwa kibiców. Bitwa na wiedzę o Jagiellonii Białystok. Najlepiej z zestawem 38 pytań poradził sobie Sebastian Dąbrowski.

Ponad 30 kibiców tuż po świętach zjawiło się na stadionie miejskim przy ul. Słonecznej, by sprawdzić poziom swej wiedzy o Jagiellonii Białystok na tle innych sympatyków Dumy Podlasia. Pytania ułożone przez klubowego kustosza - Jarosława Dundę - nie należały do łatwych, bo dotyczyły nie tylko czasów obecnych, ale także nawiązywały do lat 80. oraz wykraczały poza tematykę piłkarską, gdyż zahaczały o inne sekcje żółto-czerwonego klubu. Ponadto przy kilku punktach trzeba było wykazać się wiedzą kibicowską.

Z takim zestawem pytań najlepiej poradził sobie Sebastian Dąbrowski, który uzyskał 30 punktów na 38 możliwych. Kolejne miejsce - ze sporą stratą i po dogrywce - przypadło Markowi Muszyńskiemu (23 punkty), zaś 3. lokatę zgarnął Radosław Strzałkowski (również 23 punkty).

- Frekwencja była zdecydowanie większa niż przed rokiem, z czego należy się cieszyć. Ten konkurs ma bowiem na celu poznawanie historii naszego klubu, aby z roku na rok wiedzieć na ten temat więcej. Jeszcze niedawno nikt nie wiedział o 42. Pułku Piechoty, nie pamiętano Kazimierza Kucharskiego czy Antoniego Komendo-Borowskiego. O wielu osobach, szczególnie z okresu przedwojennego, dotąd nie słyszano zbyt wiele, a dzisiaj kibice są w stanie je wymienić. Wskazane jest, aby poznawać historię swojego klubu i ludzie to łapią z roku na rok. Zbliża się stulecie klubu i taka wiedza na pewno się przyda - powiedział na łamach oficjalnej strony internetowej Jagiellonii Białystok autor pytań Jarosław Dunda.

Do najlepszych uczestników świąteczno-noworocznego konkursu powędrowały nagrody rzeczowe. Kolejna, III już, edycja wydarzenia planowana jest w grudniu 2019 r.

Rafał Żuk

Rafał Żuk

rafal.zuk@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas