Wielka radość na białostockim Medyku. "Niech realizują swoje marzenia"

2023.10.13 10:38
Wręczono dyplomy lekarzom dentystom i higienistkom stomatologicznym na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
Wielka radość na białostockim Medyku. "Niech realizują swoje marzenia"
Fot: UMB

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku pożegnał swoich absolwentów. 74 osoby ukończyły 5-letnie studia na kierunku lekarsko-dentystycznym Uniwersytetu Medycznego, 10 osób zdobyło licencjat z higieny stomatologicznej. Wszyscy w uroczyście odebrali swoje dyplomy. 

Władze uczelni życzyły młodym ludziom, by realizowali teraz swoje marzenia w zawodach, które wybrali. Zwrócono też uwagę na fakt, że studenci musieli zmierzyć się z trudem nauki w czasie pandemii COVID-19.  Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim, prof. dr hab. Irina Kowalska podziękowała absolwentom za trud studiowania i dojrzałość w czasie pandemii i nauczania online.

Życzę Państwu dużo zdrowia, sukcesów w życiu zawodowym, satysfakcji w życiu zawodowym, ale i osobistym, nie zapominajcie o waszych przyjaźniach - zwróciła się na koniec swojej wypowiedzi do absolwentów dziekan UMB.

Do tych życzeń przyłączył się m.in. prorektor s. Nauki i Rozwoju, prof. dr hab. Marcin Moniuszko, który poprosił absolwentów uczelni, by pamiętali, jak ważne są więzi z drugim człowiekiem i nie przerywali relacji, które nawiązali w trakcie nauki.

Z kolei prodziekan ds. Jakości Kształcenia, Programów Studiów i Oddziału Stomatologii, prof. dr hab. Teresa Sierpińska podczas swojego przemówienia zwróciła uwagę na to, jak ważne dzisiaj są cyfrowe technologie, jeśli chodzi o leczenie. Dlatego zachęcała młodych lekarzy dentystów, by byli otwarci na wszelkie nowinki technologiczne. 

Podczas uroczystości wręczono też nagrody/statuetki dla najlepszych sportowców. Uhonorowane zostały: Magdalena Wyszyńska (koszykówka), Maria Jarzembowicz (siatkówka) i Marcelina Peczyńska (futsal).

Przedstawicielka absolwentów, Weronika Jankowska była wzruszona, składając podziękowania kadrze, władzom dziekańskim i uczelni. Zwróciła uwagę na wysoki poziom nauczania i bezcenną wiedzę, jaką ona i jej koleżanki oraz koledzy mogli zdobyć podczas studiów.

Absolwenci UMB złożyli też przyrzeczenia i odebrali dyplomy. Na koniec nie zabrakło oczywiście charakterystycznego dla tej chwili podrzucenia biretów.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1787 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39