Wielka sportowa impreza na Rynku Kościuszki. Będzie kolejna edycja

2019.06.10 12:09
7 lipca na Rynku Kościuszki pojawią się medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy w lekkiej atletyce. Powód? II edycja Mityngu Gwiazd.
Wielka sportowa impreza na Rynku Kościuszki. Będzie kolejna edycja
Fot: Rafał Żuk

Królowa sportu w centrum miasta

W maju 2018 r. zorganizowany w samym sercu Białegostoku Mityng Gwiazd zgromadził na trybunach setki mieszkańców. Zdjęcia z tamtej imprezy obiegły cały świat i sprawiły, że chęć występu w stolicy Podlasia wyraziło wielu uznanych zawodników. Wydarzenie przeprowadzone na Rynku Kościuszki docenione zostało także przez "Przegląd Sportowy", który to w rankingu najlepszych imprez lekkoatletycznych w 2018 r. umieścił białostockie zawody na 3. miejscu.

Nic więc zatem dziwnego, że do skutku dojdzie II edycja eventu. Lekkoatleci ponownie zawładną sercami mieszkańców już w pierwszą niedzielę lipca.

- 7 lipca po raz kolejny na Rynku Kościuszki pojawią się takie dyscypliny, jak pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn, skok wzwyż kobiet i mężczyzn oraz skok o tyczce panów. Myślę, że białostoczanie tak samo tłumnie, jak i w ubiegłym roku, będą na tych zawodach, które powoli - mimo tego, że to dopiero II edycja - stają się marką rozpoznawalną nie tylko na poziomie Polski, ale też na poziomie Europy i świata, bo liczba zawodników, jacy się pojawią, naprawdę robi wrażenie - mówi Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku.

Słowa te potwierdza także Marcin Rosengarten - dyrektor sportowy zawodów.

- Muszę powiedzieć, że organizując od wielu lat mityngi, jest to pierwszego rodzaju mityng, na którym liczba uczestników jest ograniczona i trzeba zawodnikom odmawiać, bo tak wiele osób chciałoby tutaj przyjechać - deklaruje główny kreator imprezy.

Obsada, która robi wrażenie

Jeżeli chodzi o nazwiska lekkoatletów, to pewne jest już, że do Białegostoku zjadą naprawdę znani sportowcy. Przed białostocką publicznością zaprezentują się m.in. Darlan Romani (brazylijski kulomiot, który na igrzyskach olimpijskich w Rio zajął 5. miejsce), O'Dayne Richards (brązowy medalista mistrzostw świata z 2015 r. w pchnięciu kulą), Ilya Ivanyuk (brązowy medalista mistrzostw Europy z 2018 r. w skoku wzwyż), Donald Thomas (były mistrz świata w skoku wzwyż) czy Timur Morgunov (tyczkarz mający na swym koncie srebrny medal ubiegłorocznych mistrz Europy w Berlinie).

Oczywiście podczas Mityngu Gwiazd nie zabraknie najbardziej znanych lekkoatletów z Polski.

- Już w tym momencie mogę powiedzieć, że kilkunastu medalistów olimpijskich, mistrzostw świata i Europy na pewno zobaczymy na Rynku Kościuszki 7 lipca, jeżeli chodzi o tych 5 konkurencji. W tym oczywiście nasze największe gwiazdy. Pchnięcie kulą - Michał Haratyk i Paulina Guba, skok o tyczce - Piotr Lisek, skok wzwyż - Sylwester Bednarek oraz Kamila Lićwinko - kontynuuje Marcin Rosengarten.

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie transmitowany na antenie TVP Sport.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1773 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39