Wielkanocna zbiórka żywności. W ponad 50 sklepach w Białymstoku i okolicach

2017.03.23 10:49
Przez najbliższe 2 dni potrwa zbiórka żywności. Z zebranych produktów zostaną stworzone przedświąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących.
Wielkanocna zbiórka żywności. W ponad 50 sklepach w Białymstoku i okolicach
Fot: Caritas Polska

W piątek (24.03) w godz. 12.00-20.00 i w sobotę (25.05) w godz. 10.00-20.00 już po raz 12. w ponad 50 sklepach sieci PSS Społem, Biedronka i Lewiatan na terenie Białegostoku i okolic odbędzie się zbiórka żywności pod hasłem "Tak, pomagam!".

- Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami – mówi Bartłomiej Kulisz, koordynator Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności "Tak, Pomagam".

Zbierane będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu.

Większość produktów trafi do Centrum Pomocy "Samarytanin", gdzie będą rozdzielane pakietami (A1 dla osoby samotnej, A2 dla rodziny dwuosobowej, A3 - trzyosobowej, B1 dla osób bezdomnych, a także pakiet C1, C2 – dla dzieci, m.in. słodycze).

"Samarytanin" każdego miesiąca wydaje ponad 500 paczek żywnościowych, które przekazywane są osobom samotnym, matkom samotnie wychowującym dziecko, rodzinom, które nie mają dochodów, bezdomnym i osobom pozostającym na bardzo niskich rentach, emeryturach czy korzystające z zasiłków.

- Pragnę bardzo podziękować wszystkim, którzy potrafią podzielić się żywnością z potrzebującymi – jest to ważny dar serca, dzięki któremu życie wielu osób staje się mniej przykre i uciążliwe. Najubożsi nas potrzebują, dlatego zwracam się z prośbą o tę podstawową pomoc, by inni mogli mieć odrobinę spokojniejsze jutro – bo są i tacy, którzy nie mają czym nakarmić swoich dzieci i siebie – apeluje ks. Grzegorz Boraczewski, dyrektor Centrum Pomocy "Samarytanin".

Około 500 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas stanie ze specjalnymi koszami niedaleko sklepowych kas, tak by każdy mógł ich łatwo zauważyć.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1233 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39