Wielki sukces Gorgonia. Skazywany na porażkę pięściarz ma swoje 5 minut

2020.06.22 14:13
Na gali MB Boxing Night 7, która odbyła się w Arłamowie, doszło do sporej niespodzianki. Przynależący do białostockiej grupy Chorten Boxing Production Przemysław "Smile" Gorgoń pokonał bowiem Patryka Szymańskiego.
Wielki sukces Gorgonia. Skazywany na porażkę pięściarz ma swoje 5 minut
Fot: GONZO/Boxing Production

Podczas wydarzenia organizowanego przez Mateusza Borka pt. MB Boxing Night 7 na ringu pojawiło się kilku bokserów z grupy Chorten Boxing Production. Bartosz Głowacki oraz Piotr Gudel swoje pojedynki przegrali (odpowiednio z Tomaszem Nowickim i Kamilem Łaszczykiem), ale za to z kapitalnej strony pokazał się inny pięściarz należący do białostockiej grupy dyrygowanej przez Dariusza Snarskiego. Mowa tu o Przemysławie Gorgoniu (11-6-1, 5 KO), który to niespodziewanie wygrał na punkty z Patrykiem Szymańskim (20-4, 10 KO), a więc byłym młodzieżowym mistrzem świata federacji WBO oraz międzynarodowym mistrzem Polski.

Udane w wykonaniu Gorgonia były zwłaszcza dwie ostatnie rundy, kiedy to przeciwnik urodzonego w Jaworznie zawodnika wykazywał już wyraźne oznaki zmęczenia. W końcówce starcia Szymański, po otrzymaniu krótkiego prawego, był nawet przez chwilę liczony.

Sędziowie punktowali opisywaną walkę 58-55, 58-55 oraz 56-57 na korzyść Gorgonia, dla którego triumf w Arłamowie jest jak do tej pory największym sukcesem w karierze.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1016 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39