Wielki sukces zawodnika białostockiego klubu. Został brązowym medalistą mistrzostw Polski

2021.09.14 09:53
W sobotę (11.09), w Kostrzynie nad Odrą, odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Na imprezie tej brązowy medal wywalczył Arslanbek Salimov z Klubu Sportowego Wschód.
Fot: KS Wschód

W Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym wzięło udział 113 zawodników z 23 klubów z całego kraju. Podczas mającego świetną oprawę wydarzenia stoczono 183 pojedynki, które wyłoniły najlepszych zawodników w Polsce. Po brąz sięgnął przedstawiciel białostockiego KS-u Wschód. Arslanbek po ciężkich przygotowaniach i występach na mistrzostwach Europy oraz świata juniorów tym razem podjął rywalizację z seniorami. Choć 17-letni zawodnik miał krótki okres regeneracji i treningów, to jednak nie przeszkodziło mu to w znalezieniu się na podium w zmaganiach w kategorii 60 kg.

Podczas imprezy pokazali się też inni reprezentaci KS-u Wschód. Mairbek Salimov zajął 5. miejsce, a Arbi Magomedov 10. Obaj startowali w kategorii 60 kg.

Ponadto w sobotę, w Zamościu, odbyły się też mistrzostwa Polski zrzeszenia LZS w zapasach w stylu klasycznym, gdzie rywalizowali najmłodsi adepci sportu zapaśniczego. Złote medale wywalczyli tam Szymon Godun (kategoria 44 kg) oraz Filip Wnorowski (kategoria 52 kg), zaś krążek koloru brązowego zgarnął Mustafa Chalaschev (kategoria 57 kg). Na dalszych miejscach uplasowali się Volodymir Sosnovskyi (kategoria 52 kg) i Ahmed Israilov (kategoria 75 kg).