Wielkie emocje w derbach Podlasia

2022.10.31 08:21
W sobotni wieczór (29.10), w hali ZSCKR-u w Rudce, odbył się II-ligowy mecz piłki ręcznej. SPR Nowe Piekuty podejmował Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka.
Fot: SPR Nowe Piekuty

Derbowy pojedynek rozgrywany na szczeblu II ligi nie zawiódł. Rywalizacja od początku okazała się bardzo wyrównana, dlatego do bramki trafiali raz jedni, a raz drudzy. Siły SPR-u były rozłożone, bowiem zespół zdobywał punkty z różnych pozycji, tymczasem w Szczypiorniaku, w pierwszej połowie, najwięcej bramek zapewnili swej ekipie Mikita Baranu oraz Sebastian Pers. Do przerwy minimalnie lepsi byli goście, którzy zeszli do szatni z jednobramkową przewagą, w efekcie czego w drugiej odsłonie spotkania nowopiekucka drużyna musiała przystąpić do ataku.

Dzięki trafieniom Marcina Piekutowskiego, Mateusza Puchalskiego oraz Huberta Filipiuka gospodarzom w końcu udało się doprowadzić do remisu (24:24), a następnie nawet wyjść na prowadzenie (25:24). W 59. minucie, po skutecznej akcji Mateusza Kosakowskiego, na tablicy wyników ponownie widniał jednak remis 25:25, lecz ostatnie słowo należało do SPR-u. Kiedy do końca meczu zostały 23 sekundy, zespół z Nowych Piekut rozpoczął decydującą akcję meczu, w której finalnie Mateusz Puchalski dograł na skrzydło do Kamila Nogala i ten zdobył zwycięską bramkę.

- Mecze takie jak ten rządzą się swoimi prawami. Wiemy, że nie zagraliśmy najlepiej, ale liczy się efekt końcowy. Wygraliśmy i jesteśmy szczęśliwi. W tym spotkaniu towarzyszyły nam ogromne emocje. Bardzo dużym wsparciem okazali się kibice, którzy zrobili niesamowitą atmosferę. To były prawdziwe derby - powiedział po meczu Adrian Kostro, obrotowy SPR-u.

W tej chwili w II-ligowej tabeli Szczypiorniak jest wiceliderem, natomiast klub z Nowych Piekut plasuje się na lokacie numer 4.

Piłka ręczna - aktualna tabela II ligi (gr. 3)
1. UKS Olimpia Biała Podlaska 5 12 4-1
2. KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 5 9 3-2
3. Azoty-Puławy II 5 9 3-2
4. SPR Nowe Piekuty 4 90 3-1
5. MKS Piotrkowianin 4 2 6 2-0
6. UKPR Agrykola Ochota Warszawa 5 6 2-3
7. MKS Padwa Zamość 4 3 1-3
8. Anilana Łódź 3 3 1-2