Wielkie morsowanie na Dojlidach. To ma być forma wsparcia 9-krotnego mistrza świata

2022.12.09 13:27
W najbliższą niedzielę (11.12), na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy, będzie można wziąć udział w morsowaniu. Wejście do wody planowane jest o godz. 11.00.
Wielkie morsowanie na Dojlidach. To ma być forma wsparcia 9-krotnego mistrza świata
Fot: Wojciech Michalczuk/Morsy Białystok

Sezon na morsowanie już trwa. Kolejne spotkanie wielbicieli zimnej wody na terenie OSW Dojlidy będzie miało miejsce w niedzielę o godz. 11.00 i mowa tu o spotkaniu wyjątkowym. Morsy chcą bowiem okazać wsparcie Markowi Piotrowskiemu, a więc 9-krotnemu mistrzowi świata w kickboxingu, który zmaga się z problemami neurologicznymi. Głównym pomysłodawcą jak i organizatorem wydarzenia jest aktualny mistrz świata w kickboxingu - Robert Ciulkin.

- Zapraszamy wszystkich serdecznie. Można wziąć termos z ciepłą herbatą lub kawą, można zabrać przekąski, świetny humor, a my postaramy się dać wszystkim ciepłą dawkę adrenaliny, jak i pokazać, że pomoc w Białymstoku jest okazywana w różnych kategoriach, sposobach i tu najwięcej zależy od nas samych. Nie jest ważne jak, ważne w jakim celu - informują organizatorzy za pomocą mediów społecznościowych.

W planie jest wspólna rozgrzewka, po której nastąpi kąpiel, a następnie pojawi się możliwość ogrzania przy ognisku.

- Nie liczymy na żadne datki ze strony obecnych, ale liczymy na obecność i świetną zabawę. Nie będzie tu prowadzona żadna zbiórka oprócz naszej w postaci nas jako ludzi, którzy pokażą, że nie są obojętni problemom innych - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

W akcji mogą wziąć udział wprawieni fani morsowania, jak też osoby dopiero zaczynające swą przygodę z lodowatymi kąpielami. Mile widziani są również kibice.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1183 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39