Wielu mieszkańców DPS to osoby samotne. Trwa zbiórka na prezenty, można też wysłać kartkę

2021.11.27 08:54
Osoby, które przebywają w Domach Pomocy Społecznej często są samotne i opuszczone. Dlatego trwa zbiórka na prezenty dla nich, by podczas świąt wiedzieli, że są ludzie, którzy myślą o nich w tym wyjątkowym czasie.
Wielu mieszkańców DPS to osoby samotne. Trwa zbiórka na prezenty, można też wysłać kartkę
Fot: pomagam.pl
Prace mieszkańców DPSu w Garbarach

Stowarzyszenie "Aktywnie przeciw depresji" prowadzi Dom Pomocy Społecznej "Spokojna Przystań" w Garbarach. Zdaje sobie sprawę, że wielu mieszkańców placówki nie ma nikogo, kto mógłby podarować ich podopiecznym chociaż najmniejszy drobiazg z okazji świąt. A do tego pandemia utrudnia kontakty z bliskimi. Dlatego organizacja zachęca, by wysłać im kartki świąteczne, które z pewnością bardzo ich ucieszą.
Utworzono także zbiórkę na paczkę świąteczną, w której znajdzie się kawa, słodycze i jakiś kosmetyk. Każda ma mieć wartość 50 zł.

- Może się wydawać, że są to banalne rzeczy, ale naszym mieszkańcom sprawiają wiele radości. Nie zawsze mogą sobie pozwolić na taki zakup - tłumaczą organizatorzy zbiórki.

W Domu Pomocy Społecznej w Garbarach mieszka 200 osób z zaburzeniami psychicznymi. Mieszkańcy spędzają wolny czas na zajęciach teraputycznych. Mają dostęp do różnych pracowni: haftu, szycia, plastycznej, ceramicznej, kulinarnej, rehabilitacyjnej i technicznej.

Osoby, które chciałyby wysłać kartkę mieszkańcom DPS w Garbarach mogą ją przesłać na adres:
Dom Pomocy Społecznej "Spokojna Przystań", 16-050 Michałowo, Garbary.

Zbiórka na prezenty świąteczne: Boże Narodzenie w Garbarach

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1142 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39