Wigry rozpoczęły przygotowania. Do klubu dołączył kolejny nowy piłkarz

2020.01.09 09:56
W środę (8.01) zimowe urlopy zakończyli zawodnicy Jagiellonii, natomiast we wtorek (7.01) do pracy wrócili także piłkarze Wigier, którzy przerwę w Fortuna I Lidze spędzają na przedostatnim miejscu w tabeli.
Wigry rozpoczęły przygotowania. Do klubu dołączył kolejny nowy piłkarz
Fot: Wigry Suwałki

Piłkarze Wigier Suwałki rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej Fortuna I Ligi. Przygotowania bardzo ważne, bo to właśnie m.in. od tego, jak ekipa z północno-wschodniej Polski przepracuje najbliższe tygodnie, zależeć będzie to, czy w następnym sezonie zobaczymy Biało-Niebieskich na zapleczu PKO Ekstraklasy. Przypomnijmy, że w tej chwili - po 20 kolejkach rozgrywek - sytuacja suwalczan nie jest za ciekawa, bo ekipa prowadzona przez Pawła Crettiego zajmuje przedostatnie, czyli 17. miejsce w stawce.

Powrót do pracy rozpoczął się dla zawodników Wigier od wspólnego treningu, zaś na środę i czwartek (8-9.01) zaplanowane zostały badania wydolnościowe. Pierwsza część przygotowań będzie prowadzona bez gier sparingowych. Te ustalone są dopiero na drugą połowę stycznia i początek lutego.

Treningi i szlifowanie formy to jedno, ale równie ważne, by utrzymać w Suwałkach I ligę, są transfery. One już się pojawiły. Najpierw podlaski zespół wzmocnił były reprezentant Szwecji - 33-letni Johan Oremo, który gra na pozycji napastnika, natomiast w środę umowę z Wigrami podpisał również Oskar Nowak. Wspomniany 18-latek to lewy obrońca mający za sobą występy w II-ligowej drużynie Błękitnych Stargard. Wcześniej nowy nabytek suwalczan grywał w zespołach poznańskiego Lecha (Centralna Liga Juniorów oraz III-ligowe rezerwy).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

869 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39