Wigry Suwałki mają nowego trenera

2019.06.05 15:13
W sezonie 2019/2020 I-ligowe Wigry Suwałki poprowadzi Adam Fedoruk. 52-latek zastąpi na stanowisku trenera Mirosława Smyłę, który po uratowaniu Biało-Niebieskich przed spadkiem, nie przedłużył umowy z podlaskim klubem.
Wigry Suwałki mają nowego trenera
Fot: Wigry Suwałki

Wigry Suwałki w ostatniej kolejce batalii 2018/2019 napisały niesamowitą historię i w zaskakujący sposób wywalczyły utrzymanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy, mimo tego, że w szczęśliwy dla Podlasian scenariusz nie wierzyli nawet najwięksi optymiści. Sporą cegiełkę do zajęcia w Fortuna I Lidze 15. miejsca dołożył Mirosław Smyła. Szkoleniowiec ten przybył jednak do Suwałk tylko na chwilę (ostatnie tygodnie sezonu), gdyż nie chciał on na dłużej rozstawać się z mieszkającą na Śląsku rodziną.

Władze Wigier musiały więc znaleźć nowego kandydata na stanowisko trenera. W środę (5.06) poszukiwania te dobiegły końca. Kontrakt z Biało-Niebieskimi podpisał bowiem Adam Fedoruk.

52-latek to były piłkarz m.in takich klubów, jak Stal Mielec, Raków Częstochowa, Amica Wronki czy Legia Warszawa, z którą to nowy szkoleniowiec Wigier dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski i krajowy puchar. Kariera trenerska Fedoruka nie jest już tak okazała. Następca Mirosława Smyły jak do tej pory samodzielnie prowadził głównie zespoły z niższych lig. M.in. Mławiankę Mława, Miedź Legnica, rezerwy Lechii Gdańsk, Huragan Morąg czy też Karpaty Krosno.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1543 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39