Wigry wciąż są niepokonane

2018.08.03 21:08
Grające na zapleczu Lotto Ekstraklasy Wigry nadal nie znalazły na siebie pogromcy. W piątkowy (3.08) wieczór suwalczanie postawili się w delegacji Odrze Opole, dzięki czemu po 3 seriach zmagań mają na swoim koncie 5 oczek.
Fot: Wigry Suwałki

Mecz pomiędzy Odrą Opole a Wigrami Suwałki to było starcie drużyn, które po 2 kolejkach Fortuna I Ligi nie zaznały smaku porażki. Gospodarze przewodzili w stawce, zaś Biało-Niebiescy zajmowali miejsce na najniższym stopniu podium, co oznaczało, że mieliśmy do czynienia z pojedynkiem na szczycie.

Pierwsza bramka padła już w 13. minucie. Na listę strzelców wpisał się Piotr Kwaśniewski, który na gola zamienił celne dośrodkowanie jednego z kolegów. Taki obrót wydarzeń sprawił, że gracze Marcina Rumaka przycisnęli. Efekty dobrej postawy Odry przyszły mniej więcej po dwóch kwadransach rywalizacji. Wtedy to na strzał po ziemi zdecydował się Rybicki. Uderzenie byłego zawodnika Wigier było na tyle celne, że stojący w bramce Damian Węglarz nie zdołał wykonać skutecznej interwencji.

Toczone w Opolu spotkanie, jak na I ligę, stało na dobrym poziomie. Wiekszą przewagę mieli wprawdzie gospodarze, ale ekipa z Podlasia wcale nie ograniczała się jedynie do defensywy. Mimo dzielnej postawy młodego zespołu trenowanego przez Kamila Sochę, kolejną bramkę zdobyli piłkarze Odry. Tym razem sposób na Węglarza znalazł Jakub Moder, który posłał dokładne uderzenie zza pola karnego.

Radość miejscowych kibiców trwała jednak tylko 10 minut, gdyż nieco po godzinie zmagań do własnej siatki piłkę skierował Serafin Szota. Rywale Biało-Niebieskich szybko mogli ponownie wyjść na prowadzenie, ale na ich drodze do szczęścia stanął słupek.

W ostatnich minutach mecz wyraźnie zwolnił. Żadna z drużyn nie zdecydowała się zaryzykować ataku po komplet oczek, dlatego też pojedynek Odry z Wigrami zakończył się wynikiem 2:2. Ponieważ ekipa z Opola ma w tym sezonie bardzo wysokie cele, gracze Sochy ze zdobytego punktu powinni być jak najbardziej zadowoleni.

Odra Opole - Wigry Suwałki 2:2 (1:1)
Bramki: Mariusz Rybicki 31, Jakub Moder 51 - Piotr Kwaśniewski 13, Serafin Szota 63sam.

Odra Opole: Michał Szromnik - Rafał Brusiło, Serafin Szota, Paweł Baranowski, Łukasz Winiarczyk - Krzysztof Janus (65' Mateusz Czyżycki), Rafał Niziołek, Jakub Habusta, Jakub Moder (80' Marcin Wodecki), Mariusz Rybicki - Szymon Skrzypczak (59' Ivan Martin)

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus - Robert Bartczak, Martin Adamec, Damian Pawłowski, Filip Karbowy (76' Dawid Polkowski), Bartosz Mroczek (59' Paweł Olszewski) - Kamil Sabiłło (59' Karol Mackiewicz)