Wigry znów przegrały. To kolejny sygnał ostrzegawczy

2019.07.17 19:52
W czwartym sparingu przed startem nowego sezonu I ligi Wigry Suwałki zmierzyły się z Olimpią Zambrów. Drużyna prowadzona przez Adama Fedoruka przegrała ten mecz 0:2.
Wigry znów przegrały. To kolejny sygnał ostrzegawczy
Fot: Wigry Suwałki

Suwalskie Wigry mają już za sobą podczas letnich przygotowań cztery starcia kontrolne, ale żadnego z nich drużyna z północno-wschodniej Polski nie zdołała wygrać. Najpierw Biało-Niebiescy polegli 1:2 z Jagiellonią Białystok, następnie pojawił się remis 1:1 z Pogonią Siedlce, po czym przyszła porażka 1:4 ze Stomilem Olsztyn. W środę (17.07) piłkarze Wigier znów się nie popisali - przegrali z III-ligową Olimpią Zambrów.

Na stadionie w Suwałkach padł wynik 0:2, który z pewnością nie poprawi nastrojów miejscowych kibiców, które i tak są niemrawe. Podlaski zespół w poprzednim sezonie utrzymał się w lidze dopiero w ostatnich sekundach 34. kolejki, a dotychczasowe roszady w kadrze - i przede wszystkim osiągane w sparingach rezultaty - nie dają zbyt wielkich nadziei, by w kolejnych rozgrywkach Wigry mogły walczyć o coś innego niż tylko o pozostanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. A nowa batalia startuje już przecież za 9 dni.

Ostatni mecz kontrolny suwalczanie rozegrają w najbliższą sobotę (20.07) o godz. 19.00. Rywalem Biało-Niebieskich będzie FK Palanga, czyli aktualnie najsłabsza drużyna litewskiej A Lyga. Po tym pojedynku dojdzie też do prezentacji zespołu przed sezonem 2019/2020.

Wigry Suwałki - Olimpia Zambrów 0:2 (0:0)
Bramki: zawodnik testowany 50, Mateusz Nikołajuk 60

Wigry Suwałki: Jan Balawejder - Arkadiusz Najemski (46' Adrian Piekarski), Adrian Karankiewicz (46' Łukasz Sosnowski), Christian Suski (70' Bartosz Gawlik), Paweł Gierach (46' Grzegorz Aftyka), Nika Kato (60'Stanisław Wawrzynowicz), Michał Kitliński (46' Jakub Świątek), Bartosz Gużewski (46' Joel Huertas), Oskar Furst (46' Cezary Sauczek), Szymon Łapiński, Kevin Levis (46' Robert Bartczak)

Olimpia Zambrów: Piotr Czapliński - zawodnik testowany, Adam Radecki, zawodnik testowany, Michał Dawidowicz, zawodnik testowany, Marcin Paczkowski, Patryk Koncewicz, Michał Steć, zawodnik testowany, Kamil Jackiewicz. Grali także: Mateusz Jastrzębski, Łukasz Grzybowski, Mateusz Nikołajuk i inni zawodnicy testowani

W trakcie rywalizacji z Olimpią Zambrów Wigry testowały następujących zawodników: Niko Kata (Valencia CF B), Stanisław Wawrzynowicz (Pogoń Szczecin), Bartosz Gawlik (Korona Kielce), Michał Kitliński (Stal Stalowa Wola).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1615 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39