Wigry zremisowały z rezerwami Lecha. Sędzia pokazał dwie czerwone kartki

2020.11.28 20:25
W 15. kolejce II ligi doszło do starcia Lecha II Poznań z Wigrami Suwałki. Ze spotkania rozgrywanego we Wronkach nikt nie wyszedł zwycięsko, bo mecz zakończył się remisem 1:1.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Wigry Suwałki nie wykonały planu, jakim było przywiezienie z Wronek kompletu punktów. Balansujący na granicy strefy spadkowej Lech II Poznań mocno przeciwstawił się bowiem walczącemu o awans zespołowi z Podlasia i po końcowym gwizdku arbitra na tablicy wyników widniał rezultat 1:1.

Trudno jednak wygrać spotkanie, jeżeli już od 5. minuty gra się w osłabieniu, a taki właśnie los spotkał w sobotę (28.11) suwalczan. Adrian Karankiewicz szybko zgromadził na swym koncie dwa "żółtka", dlatego Wigry stanęły pod ścianą i zostały zmuszone do gry bardziej defensywnej.

Niestety naporu gospodarzy nie udało się przetrwać i drugi garnitur Kolejorza, za sprawą trafienia Ołeksandra Jacenki, w 33. minucie wyszedł na prowadzenie.

Po zmianie stron podopieczni Dawida Szulczka wyrównali, bo na listę strzelców wpisał się Adrian Piekarski, który głową wykończył dośrodkowanie ze stojącej piłki posłane przez Grzegorza Aftykę. Chwilę później i rezerwy Lecha miały na boisku tylko 10 graczy, gdyż z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Hubert Sobol.

Mimo tego, że siły się wyrównały, suwalczanie nie zdołali w końcówce starcia przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, w efekcie czego przewaga Wigier nad 4. w II-ligowej tabeli Skrą Częstochowa zmalała już do zaledwie 1 oczka.

Lech II Poznań - Wigry Suwałki 1:1 (1:0)
Bramki: Ołeksandr Jacenko 33 - Adrian Piekarski 50

Lech II Poznań: Krzysztof Bąkowski - Filip Borowski, Filip Nawrocki, Grzegorz Wojtkowiak, Krystian Palacz - Tymoteusz Klupś (76' Jakub Karbownik), Jakub Białczyk, Igor Ławrynowicz (57' Norbert Pacławski), Eryk Kryg, Ołeksandr Jacenko (76' Łukasz Szramowski) - Hubert Sobol

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Grzegorz Aftyka (69' Michał Ozga), Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Martin Dobrotka, Daniel Liszka - Paweł Gierach (88' Oskar Furst), Łukasz Bogusławski, Patryk Czułowski, Denis Gojko - Cezary Sauczek