Wiózł skradziony traktor i próbował przekupić policjantów. Litwin skazany

2015.04.01 00:00
Sąd skazał Litwina, który przewożąc skradziony ciągnik, próbował przekupić policjantów, aby nie przeprowadzali kontroli.
Wiózł skradziony traktor i próbował przekupić policjantów. Litwin skazany
Fot: pixabay.com

Sprawa dotyczy wydarzeń z końca października ubiegłego roku. Niedaleko polsko-litewskiego przejścia granicznego policja prowadziła rutynowe kontrole kierowców. Tak też został zatrzymany Litwin prowadzący tira z lawetą. Mężczyzna przewoził ciągnik. Już na początku kontroli obcokrajowiec zaczął się licytować z policjantami. Mężczyzna mówił, że bardzo się spieszy i nie ma czasu okazywać dokumentów. W zamian za to może zapłacić mundurowym. Policjanci odrzucili propozycję i dokładnie sprawdzili kierowcę. Okazało się, że przewożony na lawecie ciągnik jest kradziony.

Litwin został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa i próby przekupienia policjantów na służbie. Sąd skazał Litwina za to drugie przestępstwo na karę roku pozbawienia wolności w zawieszaniu na trzy lata oraz grzywnę. Sprawa dotycząca paserstwa jeszcze się nie rozpoczęła. Za to grożą obcokrajowcowi nawet dwa lata więzienia.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1810 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39