Wiózł sprzęt sanitarny, myślał, że chcą go okraść

2020.03.03 12:08
W ciężarówce wiozącej sprzęt sanitarny ukryło się dwóch młodych mężczyzn. Jechali tak przez pół Europy. Zatrzymali ich podlascy pogranicznicy.
Wiózł sprzęt sanitarny, myślał, że chcą go okraść
Fot: PoOSG

Podczas trasy, w miejscowości Boćki, łotewski kierowca usłyszał dobiegające z jego ciężarówki odgłosy. Myśląc, że w środku są złodzieje, wezwał na miejsce funkcjonariuszy policji. Gdy ci otworzyli naczepę, wyszło na jaw, że znajdują się w niej dwaj mężczyźni o ciemnej karnacji. Natychmiast o zdarzeniu poinformowano Straż Graniczną w Czeremsze.

Okazało się, że niechciani pasażerowie to obywatele Afganistanu, którzy do Polski przyjechali w naczepie łotewskiej ciężarówki przewożącej urządzenia sanitarne. Wsiedli do niej w Rumunii. Schowali się za kartonami przewożonego towaru i podróżowali dwa dni. Tak nielegalnie dotarli do Polski. Docelowo chcieli dostać się do Niemiec.

Żaden z mężczyzn nie posiadał przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość i obywatelstwo. Zeznali, że są w wieku 22 i 17 lat. Zostali przebadani przez lekarza, który nie stwierdził uszczerbku na ich zdrowiu.

Trafią do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

To nie jedyne zatrzymanie nielegalnych imigrantów, którego dokonali podlascy pogranicznicy w ostatnich dniach. Funkcjonariusze z Sejn podczas kontroli legalności pobytu osób podróżujących pociągiem relacji Kowno - Białystok zatrzymali dwóch obywateli Mołdawii. Figurowali oni w Systemie Informacyjnym Schengen jako osoby, którym należy odmówić wjazdu do strefy.

Dwaj 24-letni mężczyźni zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

984 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39