"Wirtualne gęśle". Zagłosuj na zespoły z naszego regionu

2023.03.27 15:19
Plebiscyt "Wirtualne gęśle" jest internetowym plebiscytem na folkową płytę roku. Towarzyszy on organizowanemu przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej konkursowi na Folkowy Fonogram Roku. W tym roku w głosowaniu pojawiły się płyty podlaskich zespołów lub związanych z naszym regionem.
"Wirtualne gęśle". Zagłosuj na zespoły z naszego regionu
Fot: Maciej Safaryn
Zespół Czeremszyna

Każdego roku w głosowaniu bierze udział kilka tysięcy osób. To świetna promocja folkowych nagrań.

W tegorocznych "Wirtualnych gęślach" startują artyści związani z Podlasiem. Można głosować na płytę "SAD" Karoliny Cichej i Swady (czytaj także: Karolina Cicha i Swada nominowani do Fryderyków!), na album "Na Wysokim" śpiewaczki Stanisławy Czuper z miejscowości Wysokie na Suwalszczyźnie, a także na płytę "Ziemio ty śliczna" Anny Szafranowskiej, która łączy w sobie muzyczne wątki tradycyjne z Suwalszczyzny z jazzem. Ponadto głos w plebiscycie można oddać na wspólną płytę Czeremszyny i węgierskiego zespołu Cimbaliband "Świat=muzyka".

Na wygraną ma szansę także krążek "ShazaMasaLaKazoo", który zrodził się jako efekt projektu Fundacji Planet i Białostockiego Ośrodka Kultury z udziałem zespołów Masala Soundsystem oraz ShazaLaKazoo. "Soundtrack do polsko-serbskiego wesela w Atomicach". BOK wydał płytę.

Głosowanie "Wirtualnych gęśli" trwa do 30 kwietnia. Głosować można TUTAJ.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1311 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39