Wissa spada do IV ligi, Jagiellonia II Białystok kończy sezon na miejscu numer 9

2022.06.18 20:36
W sobotę (18.06) rozegrana została ostatnia kolejka piłkarskiej III ligi (gr. I). Na zakończenie zmagań 2021/2022 rezerwy Dumy Podlasia pokonały GKS Wikielec, natomiast Wissa Szczuczyn poległa z Polonią Warszawa.

Drugi garnitur białostockiej Jagi, mimo pewnego utrzymania, nie odpuścił ostatniego spotkania w sezonie. W wyjazdowym starciu z żegnającym się z III ligą GKS-em Wikielec podopieczni Adriana Siemieńca wygrali 3:0, dzięki czemu podlaska drużyna awansowała w tabeli na miejsce numer 9.

Strzelanie w 20. minucie rozpoczął Kacper Piórkowski, następnie jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Bartosz Wiktoruk, po czym wynik pojedynku w drugiej połowie rywalizacji ustalił Michał Samborski. Dla Jagi sobotni triumf był 16. zwycięstwem w sezonie.

- W pierwszej połowie, pomimo dwubramkowego prowadzenia, byliśmy bardzo pragmatyczni. Momentami broniliśmy się bardzo głęboko i w przerwie powiedziałem, że oczekuję od zespołu prowadzenia gry. Chcąc się rozwijać, musimy grać piłką, tymczasem my graliśmy zachowawczo. Później rywal musiał wziąć ciężar gry na siebie, w efekcie czego częściej się broniliśmy. Po przerwie więcej operowaliśmy piłką, byliśmy cierpliwi w ataku i to było to, co chciałbym oglądać jak najczęściej - oznajmił po spotkaniu Adrian Siemieniec, szkoleniowiec białostoczan.

Dużo gorzej batalię 2021/2022 wspominać będą zawodnicy Wissy. Ekipa ze Szczuczyna zajęła bowiem ostatnie miejsce, a na zakończenie rozgrywek drugi z podlaskich zespołów przegrał z Polonią Warszawa. Domowy pojedynek z Czarnymi Koszulami zaczął się dla beniaminka bardzo dobrze, gdyż już w 3. minucie gospodarze znaleźli się na prowadzeniu, jednak później gole strzelali tylko goście. W pierwszej odsłonie meczu piłkę do siatki dwukrotnie zapakował Wojciech Fadecki (drugi gol padł z rzutu karnego), a w 77. minucie na 3:1 trafił Szymon Lewicki. Dzięki pokonaniu Wissy Polonia wygrała III-ligowe zmagania, a to oznacza, że w przyszłym sezonie stołeczna drużyna będzie występować na tym samym szczeblu co suwalskie Wigry.

Końcowa tabela: Ściąga kibica. Gra III liga

GKS Wikielec - Jagiellonia II Białystok 0:3 (0:2)
Bramki: Kacper Piórkowski 20, Bartosz Wiktoruk 41, Michał Samborski 63
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Błażej Niezgoda - Kamil Huczko, Bartosz Dyszy, Jan Majsterek, Szymon Pankiewicz - Bartosz Wiktoruk, Kacper Piórkowski, Michał Mościcki - Michał Surzyn, Michał Samborski, Mikołaj Wasilewski

Wissa Szczuczyn - Polonia Warszawa 1:3 (1:2)
Bramki: Wojciech Kukliński 3 - Wojciech Fadecki 28, 45k, Szymon Lewicki 77