Władze Jagiellonii mają dość. Maciej Stolarczyk został zwolniony

2023.04.04 13:42
Stało się to, czego można się było spodziewać. Wywalczony w słabym stylu remis ze Stalą Mielec sprawił, że Maciej Stolarczyk stracił posadę trenera Dumy Podlasia.
Władze Jagiellonii mają dość. Maciej Stolarczyk został zwolniony
Fot: Grzegorz Chuczun

Tylko 6 zwycięstw w 26 ligowych spotkaniach, kompromitacja w Pucharze Polski z Lechią Zielona Góra, słaby styl i ciągłe trwonienie prowadzenia w meczach. Kibice Jagiellonii w sezonie 2022/2023 muszą przeżywać rozczarowanie za rozczarowaniem, a najgorsze może jeszcze nadejść, bo Duma Podlasia wciąż ociera się o strefę spadkową. Maciej Stolarczyk otrzymał od władz klubu spory kredyt zaufania, ale go nie spłacił, bo Jaga jak zawodziła, tak zawodzi nadal. Kolejnej próby ratowania dla Białegostoku Ekstraklasy w wykonaniu 51-latka już jednak nie będzie, bo we wtorek (4.03) Stolarczyk został zwolniony z posady trenera Dumy Podlasia.

Taki ruch dziwić oczywiście nie może. Zespół potrzebuje bowiem natychmiastowego impulsu, gdyż w końcówce sezonu terminarz nie będzie sprzymierzeńcem Żółto-Czerwonych. Podlaska drużyna w 3 ostatnich kolejkach zmierzy się z Legią, Cracovią oraz Lechem, a w międzyczasie Jagę czeka jeszcze starcie z 5. w stawce Wartą. By więc sezon 2022/2023 nie miał tragicznego finału, Duma Podlasia musi solidnie zapunktować w najbliższych pojedynkach o życie z Lechią i Koroną. W spotkaniach tych Jagę poprowadzi Adrian Siemieniec, który od stycznia 2022 r. pracował jako szkoleniowiec III-ligowych rezerw białostockiego klubu, a wcześniej przez niemal dekadę współpracował z Ireneuszem Mamrotem, u którego był asystentem w Jagiellonii, Chrobrym Głogów, ŁKS-ie Łódź i Arce Gdynia.

Czy wstrząs w postaci zmiany trenera i powierzenie ważnej funkcji niedoświadczonemu, zaledwie 31-letniemu szkoleniowcowi, to będą strzały w "10", które pozwolą na utrzymanie w Ekstraklasie? O tym przekonamy się w najbliższych tygodniach.

W każdym razie Maciej Stolarczyk kończy przygodę z Jagą z bilansem 7 zwycięstw, 12 remisów i 9 porażek (średnia punktów na mecz - 1,18).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1122 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39