Właściciel mieszkania sam schwytał jednego z włamywaczy

2024.03.29 10:04
Dwóch mężczyzn włamało się do jednego z mieszkań w Łapach. Byli bardzo zaskoczeni, gdy po otwarciu drzwi stanęli twarzą w twarz z jego właścicielem.
Właściciel mieszkania sam schwytał jednego z włamywaczy
Fot: Podlaska Policja

Policjanci odebrali zgłoszenie od mieszkańca Łap. Powiedział on funkcjonariuszom, że właśnie zatrzymał mężczyznę, który próbował włamać się do jego mieszkania. Pod wskazany przez niego adres natychmiast wysłano patrol z miejskiego komisariatu.

Właściciel mieszkania opowiedział przybyłym policjantom, że w pewnym momencie usłyszał, jak ktoś próbuje otworzyć drzwi wejściowe. Podszedł do nich i spojrzał przez wizjer. Dostrzegł dwóch mężczyzn, którzy usiłowali otworzyć drzwi.

Gdy już osiągnęli swój cel, stanęli twarzą w twarz z właścicielem mieszkania. Zaskoczeni podjęli próbę ucieczki. Jeden z nich jednak, zbiegając schodami upadł. Wykorzystał to goniący sprawców właściciel i zatrzymał jednego z włamywaczy.

Policjanci znaleźli przy zatrzymanym wytrychy. Jeden z nich schował we własnych ustach.

Schwytany na gorącym uczynku włamywacz to 61-letni białostoczanin. Od razu trafił on do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat dziesięciu. Drugiemu sprawcy udało się uciec. Policjanci prowadzą jego poszukiwania.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1709 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39