Włókniarz Bialystok zagra w finale Okregowego Pucharu Polski

2011.05.12 00:00
Włókniarz Białystok awansował do finału Okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni trenera Artura Dakowicza pokonali w środę na własnym stadionie innego przedstawiciela IV ligi - Cresovię Siemiatycze.
Fot: M. Kardasz
Włókniarz zagra w finale Okręgowego Pucharu Polski

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Michał Śliwowski w 48. minucie. W drugim półfinałowym pojedynku świeżo upieczony trzecioligowiec - ŁKS 1926 Łomża odprawił z kwitkiem wyżej notowaną Pogoń Łapy. Drużyna trenowana przez Mirosława Dymka zaaplikowała gościom trzy bramki.

Pierwszą w 19. minucie zdobył Łukasz Tarnowski. Po przerwie podwyższył Robert Cychol (66 min), a wynik ustalił Tomasz Bernatowicz osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Finał Okręgowego Pucharu Polski planowany jest na 22 czerwca. Prawdopodobnie rozegrany zostanie w Łomży.

ŁKS 1926 Łomża - Pogoń Łapy 3:0 (1:0). Bramki: Tarnowski 19, Cychol 66, Bernatowicz 82.

ŁKS: Masłowski - Staniórski, Tarnowski, Charyło, Cychol, Szymański (63. Muczyński), Rydzewski (79. Kacprzak), Trzaska, Bernatowicz, Poduch (74. Laskowski), Adamski (71. Malinowski)

Pogoń: Olszewski - Kozłowski (89. Paternak) , Grodzki, Leśniewski, Sipko, Płoński, Marczuk, Hryniuk, Budzicki (83. Perkowski), Minow, Ksepka.

Żółte kartki: Cychol (ŁKS), Grodzki (Pogoń).

Włókniarz Białystok - Cresovia Siemiatycze 1:0 (0:0). Bramka: Śliwowski 48.

Włókniarz: Gawron - Śliwowski, Banicki (75. Kożuszkiewicz), Pabian, Popławski, Jurowczyk (35. Murawski), Czerniawski, Gryko, Daniluk (82. Gąsowski), Klej (82. Ibrahim).

Cresovia: Karolczuk - Moczulski, Nowicki, Piotrowski, A. Kobus, Niewiarowski, Wasiluk, Kłosowski, Lesiuk, Zalewski, Prokopczuk (74. Gierc).

Czerwona kartka: Piotrowski (89, Cresovia).