POLECAMY
W próbkach wody pobranej z wodociągu w Brańsku odkryto bakterie coli - podaje Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku.
23 sierpnia z wodociągu w Brańsku w ramach monitoringu jakości wody pobrano póbki do badania. W tych, pobranych z zaworu czerpalnego w pomieszczeniu kuchennym stołówki Domu Opieki Społecznej oraz z zaworu czerpalnego w hali produkcyjnej Zakładu Produkcji Chleba i Świeżych Wyrobów Piekarniczych, stwierdzono skażenie bakteriologiczne. Dopóki jakość wody nie ulegnie poprawie, nadaje się ona do spożycia i przygotowywania żywności jedynie po przegotowaniu. Wodociąg w Brańsku zaopatruje miasto Brańsk liczące 3637 mieszkańców, długość sieci z przyłączami wynosi 33,20km, produkcja wody natomiast 459m3/dobę.
MAG
24@bialystokonline.pl
Sport 2026.06.21 12:24
Sport 2026.06.21 10:30
Ciekawostki 2026.06.20 10:00
Sport 2026.06.20 09:36
Aktualności 2026.06.19 15:00
Biznes 2026.06.19 14:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.19 13:47
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji