Wojciech Nowicki Honorowym Obywatelem Miasta Białegostoku? Jest taki pomysł

2022.08.20 12:20
Radni PiS przygotowali uchwałę w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Białegostoku Wojciechowi Nowickiemu, mistrzowi olimpijskiemu.
Wojciech Nowicki Honorowym Obywatelem Miasta Białegostoku? Jest taki pomysł
Fot: J. Fiedoruk

W czwartek (18.03) w Monachium Wojciech Nowicki obronił tytuł mistrza Europy, który zdobył 4 lata temu w Berlinie. Sportowiec po raz kolejny odniósł ogromny sukces na arenie międzynarodowej. W związku z tym radni Prawa i Sprawiedliwości postanowili przygotować uchwałę w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Białegostoku Wojciechowi Nowickiemu.

- Chcielibyśmy na najbliższej sesji rady miasta przedstawić projekt uchwały w sprawie nadania Honorowego Obywatela Miasta Białegostoku Wojciechowi Nowickiemu. To jest bardzo dobra kandydatura, będzie to bodajże pierwszy sportowiec, który będzie miał taki tytuł. Postać wszystkim bardzo dobrze znana, człowiek uczciwy, szanowany, ciepły, lubiany przez wszystkich białostoczan. Już od dłuższego czasu mieszkańcy Białegostoku zwracali uwagę, że chcieliby, aby Honorowym Obywatelem Miasta był sportowiec, a Wojciech Nowicki był wymieniany już wiele razy i dzisiaj postanowiliśmy, po zdobyciu przez niego ostatniego medalu, taki projekt przygotować - mówi Henryk Dębowski, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Pomysłodawcy liczą na to, że ten pomysł zostanie poparty przez innych radnych, a przewodniczący Rady Miasta Białegostoku Łukasz Prokorym szybko skieruje ten projekt pod obrady komisji samorządności i bezpieczeństwa.

- Mamy nadzieję, że taka uchwała zostanie przed radę miasta podjęta ponad działami politycznymi - mówi Dębowski. - Miasto Białystok zasługuje na takiego Honorowego Obywatela, jakim jest Wojciech Nowicki, wieloletni sportowiec i mistrz olimpijski - dodaje.

Radny Dębowski podkreślił, że miasto wielokrotnie już doceniało Nowickiego, niebawem podobno ma też pojawić się w mieście mural z jego podobizną.

- Wojciech Nowicki jest symbolem całego Białegostoku - podkreślił radny Paweł Myszkowski. - Zwróćmy uwagę też na to, jak on się wypowiada po swoich sukcesach, zawsze podkreśla rolę całego zespołu - kolegów i koleżanek z zespołu, to najlepiej pokazuje, jaka to jest klasa człowieka.

Radny Jacek Chańko jako były sportowiec podkreślił, że Nowicki jest też doskonałym wzorem do naśladowania dla najmłodszych i promuje uprawianie sportów wśród młodych ludzi. Do tego stroni od jakichkolwiek kontrowersji.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1458 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39