Wojciech Nowicki z następnymi gratulacjami i kolejną nagrodą

2023.08.25 15:02
W czwartek (24.08) Wojciech Nowicki, a więc świeżo upieczony wicemistrz świata w rzucie młotem, odebrał gratulacje i nagrodę od władz Białegostoku, a w piątek (25.08) utytułowany sportowiec spotkał się z władzami województwa.
Wojciech Nowicki z następnymi gratulacjami i kolejną nagrodą
Fot: Mateusz Duchnowski/UMWP

Najpierw były gratulacje, a następnie na ręce Wojciecha Nowickiego i jego trenerki Joanny Fiodorow powędrowały czeki wysokości odpowiednio 30 tys. i 10 tys. zł. Tak wyglądało piątkowe spotkanie władz województwa podlaskiego z utytułowanym białostockim młociarzem.

- Serdecznie dziękujemy państwu za ten ogrom pracy, tytanicznej pracy na rzecz sportu, na rzecz idei sportowej. Jesteście dumą naszego województwa. A za rozsławianie dobrego imienia naszego regionu, bo osiągając tak znakomite wyniki, promujecie woj. podlaskie, pragniemy podziękować też w bardziej wymierny sposób - powiedział podczas spotkania z Wojciechem Nowickim i Joanną Fiodorow Marek Olbryś, wicemarszałek wojwództwa podlaskiego.

Głos zabrał również wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

- Sport to nie tylko laury i triumfy, ale to także umiejętność pokonywania przeciwności i żmudne, ciężkie treningi. I życzę wam przed igrzyskami w Paryżu, żebyście pokonywali te trudności, które napotkacie na swojej drodze. Również dołączam się do podziękowań za promocję regionu, bo Wojtek osiągając te wszystkie tytuły, z dumą nosi na koszulce symbole województwa podlaskiego - oznajmił Łukaszewicz.

Nowicki, który w Budapeszcie, podczas mistrzostw globu, musiał uznać wyższość jedynie Kanadyjczyka Ethana Kaztberga, postanowił wyrazić wdzięczność za udzielane wsparcie i jednocześnie zdradził, że liczy na dalszą owocną współpracę z województwem.

- Od wielu lat urząd marszałkowski wspiera nas w naszych działaniach, żebyśmy osiągali jak najlepsze wyniki. I chciałbym prosić, aby dalej ta współpraca trwała. Bardzo się cieszę, że swoimi osiągnięciami mogę reprezentować nasze województwo na arenie polskiej i międzynarodowej - powiedział wicemistrz świata w rzucie młotem.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej Nowicki oraz Fiodorow także otrzymali finansowe nagrody za osiągnięcie w Budapeszcie sportowego sukcesu. Władze Białegostoku przekazały 34-letniemu zawodnikowi czek na 20 tys. zł, a jego trenerce na 10 tys. zł.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1502 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39