Wojciech Nowicki ze zwycięstwem, Małgorzata Karpiuk z brązowym medalem

2023.05.28 15:45
Reprezentująca KS Podlasie Białystok Małgorzata Karpiuk zajęła podczas PZLA Mistrzostw Polski U-23 w biegu na 5000 m 3. miejsce. Z kolei w Los Angeles świetnie spisał się Wojciech Nowicki.
Fot: Marek Biczyk/pzla.pl

W Piasecznie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski U-23 na dystansie 5000 m. Z imprezy tej z brązowym medalem wróci Małgorzata Karpiuk. Podopieczna Tomasza Dąbrowskiego uzyskała czas 16:31.30, ustanawiając tym samym nowy rekord życiowy.

Zawodniczki do około 3 km biegły w zwartej grupie, a przedstawicielka Podlasia Białystok trzymała się w czołówce stawki. Na 2 km do mety przyśpieszyła późniejsza zwyciężczyni Olimpia Breza, ale Karpiuk nie dała za wygraną i ponownie znalazła się w czołowej grupie. Ostatecznie na mecie zameldowała się jako 3.

W rywalizacji do lat 20 brązowy medal zdobyła z kolei Martyna Krawczyńska z KS-u Prefbet Sonarol, uzyskując na mecie czas 17:00.17 (rekord życiowy). Warto dodać, że na 9. pozycji uplasowała się reprezentantka KS-u Podlasie - Klaudia Marciszewska (18:14.94).

Na uwagę zasługuje także występ innego lekkoatlety z Białegostoku. Wojciech Nowicki podczas zaliczanego do cyklu World Athletics Continental Tour Gold mityngu w Los Angeles okazał się najlepszy, wykręcając w konkursie rzutu młotem wynik 77,18 m. Na 2. pozycji znalazł się Amerykanin Rudy Winkler (77,17 m), a 3. był Kanadyjczyk Ethan Katzberg (75,28 m).