Wojsko czeka na kierowców i nie tylko

2015.07.06 00:00
Wojsko poszukuje przede wszystkim kierowców posiadających prawo jazdy kategorii C i CE.
Wojsko czeka na kierowców i nie tylko
Fot: pixabay.com

WKU w Suwałkach

Ci, którzy nie odbyli dotychczas czynnej służby i chcieliby starać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej, mogą zgłaszać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach.

Poszukiwane są osoby, które posiadają kwalifikacje przydatne w Siłach Zbrojnych. Największe szanse na przyjęcie mają kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kat. C i CE.

Służba przygotowawcza w korpusie szeregowych została zaplanowana od 1 września. Polega na 4-miesiecznym szkoleniu wojskowym. Po jego odbyciu ochotnicy mogą podpisać kontrakty z dowódcami jednostek wojskowych i co za tym idzie zostać żołnierzami Narodowych Sił Rezerwowych.

Osoby, które będą już po pierwszych ćwiczeniach odbywających się w ramach NRS, mają możliwość ubiegania się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej.

WKU w Białymstoku

Na stronie Wojskowej Komisji Uzupełnień w Białymstoku pojawiła się informacja o służbie przygotowawczej na potrzeby korpusu oficerów w 2016 roku w korpusie osobowym medycznym, grupa osobowa lekarzy. Zarząd Organizacji i Uzupełnień – P1 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego prowadzi prace dotyczące realizacji służby wojskowej w 2016 roku. Wówczas mają zostać przeprowadzone szkolenia na potrzeby korpusu oficerów w korpusie osobowym medycznym, grupa osobowa lekarzy.

Ochotnicy-lekarze, którzy są zainteresowani pełnieniem służby przygotowawczej, mogą zgłaszać się do WKU w Białymstoku.

22 i 29 lipca odbędą się kwalifikacje połączone z egzaminem ze sprawności fizycznej dla osób chcących dostać się do zawodowej służby wojskowej w 15 Batalionie Saperów w Orzyszu w korpusie szeregowych zawodowych. Zainteresowani podczas egzaminu muszą mieć: dowód osobisty, książeczkę wojskową, świadectwo ukończenia szkoły, dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje, strój sportowy oraz zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do uczestnictwa w egzaminie ze sprawności fizycznej.

Szczegóły pod numerem telefonu: 261 39 82 60.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1766 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39