Wojtek Mazolewski i Pink Freud wystąpią w Zmianie Klimatu [KONKURS, WIDEO]

2016.11.23 07:54
Zespół Pink Freud po raz kolejny zaskakuje! Po bardzo udanym albumie "Horse and Power" przypomina o swoich fascynacjach elektroniką, nadając jej innego - instrumentalnego, a przede wszystkim ludzkiego - wymiaru.
Wojtek Mazolewski i Pink Freud wystąpią w Zmianie Klimatu [KONKURS, WIDEO]
Fot: Maciej Safaryn
Wojtek Mazolewski

Na swoim najnowszym albumie Pink Freud reinterpretuje muzykę legendarnego duetu Autechre.

Jak mówi Wojtek Mazolewski, lider Pink Freud i pomysłodawca tego niecodziennego eksperymentu, muzyka Autechre pojawiła się w jego życiu w latach 90., stając się momentalnie obiektem uwielbienia. Piękno futurystycznych brzmień manchesterskiego duetu oraz ich pozbawiona zahamowań wyobraźnia muzyczna może stanowić wzorzec dla każdego muzyka. Zespół podsumowuje: "Po tylu latach pracy nad tą muzyką mamy poczucie, że to część nas samych. Ludzki element, nasze połączenie, sposób grania, improwizacja, a czasem także przypadek stanowią o sile i autentyczności tego projektu. Dlatego taki pomysł. Nie studio, tylko klub. Z ludźmi i dla nich. Od początku do końca".Pink Freud to polski zespół jazzowy, który od prawie dwóch dekad zachwyca publiczność w Polsce i na świecie. Uważany za najgorętszy produkt eksportowy polskiej kultury, jest jednym z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie. Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdziła swym licznym przybyciem publiczność podczas wieku koncertów w kraju i za granicą, m.in. w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Meksyku, Kolumbii, Brazylii, Chile, Argentynie, Peru, Maroku, Niemczech, Austrii, Belgii, Francji, Portugalii i innych. Nie inaczej jest i tym razem. Pink Freud Plays Autechre jest czymś więcej niż płytą koncertową - to muzyczny spektakl, który potrafi porwać i oczarować.

Białostocki koncert Pink Freud odbędzie się 26 listopada w Zmianie Klimatu. Początek o godz. 19.00, otwarcie drzwi klubu o godz. 18.00. Patronujemy imprezie.

Wygraj bilety: Konkurs

Szczegóły: Pink Freud w Zmianie Klimatu

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1335 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39