Wolisz jechać niż iść na Jasną Górę? 11. edycja rowerymki już niebawem

2023.07.28 12:22
W czwartek (3.08) na Jasną Górę wyruszy z Białegostoku rowerymka, czyli rowerowa pielgrzymka. Wciąż trwają zapisy.
Wolisz jechać niż iść na Jasną Górę? 11. edycja rowerymki już niebawem
Fot: rowerymka.pl
Rowerymka w 2015 r.

To już 11. edycja

Rowerymka jest rowerową pielgrzymką z Białegostoku na Jasną Górę, która odbywa się w dniach 3-10 sierpnia każdego roku. Od 2017 r. dzieli się na 3 grupy pielgrzymkowe (św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza). Do udziału w pielgrzymce organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy poprzez rowerowe pielgrzymowanie pragną uczcić Matkę Bożą aby wraz z nią powierzać swoje intencje Bogu.

Program pielgrzymki przewiduje:
- program duchowy: codziennie modlitwy poranne, mszę św. z homilią, różaniec, koronkę, konferencje, Apel Jasnogórski i wspólne modlitwy wieczorne, ponadto adoracje Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pokuty;
- program rekreacyjny: wspólne spędzanie wolnego czasu na rozmowach, grach i zabawach integracyjnych oraz zespołowych, projekcje filmów, ognisko, mecze piłki nożnej i siatkowej;
- modlitwy: wysłuchanie konferencji, Eucharystia, różaniec, koronka odprawiana są na postojach, zaś adoracje Najświętszego Sakramentu i Apele Jasnogórskie w kościołach w miejscowościach noclegowych.

W trakcie rowerymki obecny jest lekarz oraz pielęgniarki. Ruchem kierują przeszkolone w tym celu osoby na rowerach i w samochodach. Porządku i bezpieczeństwa w grupie pilnują porządkowi jadący na rowerach. Każdy pielgrzym jedzie w kamizelce odblaskowej, którą dostaje na początku rowerymki i oddaje po jej zakończeniu (pomarańczowe – uczestnicy, seledynowe – służby porządkowe, kamizelki EN-471 – osoby kierujące ruchem) oraz kasku rowerowym – każdy uczestnik na własną rękę sam go sobie organizuje.

Na pielgrzymkę należy zabrać: sprawny rower (po przeglądzie), zapasową dętkę, kask rowerowy, bidon, sztućce (łyżka, łyżeczka, nóż i widelec), kubek, talerz/miskę (blaszane) - każdy sam je myje i przechowuje, ubrania na przejazd rowerem, ciepłe na chłodne wieczory, kapcie na zmianę, coś od deszczu, lekarstwa (jeśli ktoś zażywa), przybory toaletowe, różaniec, wyżywienie na pierwszy dzień – wspólna obiadokolacja po dojeździe na nocleg, obuwie i strój do gry w piłkę i zabawy na powietrzu.

Przejadą ponad 400 km

Rowerymka rozpocznie się 3 sierpnia o godz. 6:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku. Na parkingu obok budynku do samochodów bagażowych będzie można zdać swój duży bagaż, a w garażu w budynku zostawić rower.

Po rejestracji w biurze nastąpi omówienie spraw organizacyjnych, a później w katedrze odbędzie się msza święta inaugurującą tegoroczną rowerymkę. Po niej pątnicy ruszą w drogę.

Trasa Białostockiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę:
Dzień 1 (3 sierpnia) - BIAŁYSTOK - RUDKA - 69,5 km
Dzień 2 (4 sierpnia) - RUDKA - MIEDZNA - 63,6 km
Dzień 3 (5 sierpnia) - MIEDZNA - SIENNICA - 60,1 km
Dzień 4 (6 sierpnia) - SIENNICA - WROCISZEW - 73,7 km
Dzień 5 (7 sierpnia) - WROCISZEW - ROZWADY - 74,9 km
Dzień 6 (8 sierpnia) - ROZWADY - STRZELCE MAŁE - 72,5 km
Dzień 7 (9 sierpnia) - STRZELCE MAŁE - CZĘSTOCHOWA - 68,1 km
Dzień 8 (10 sierpnia - CZĘSTOCHOWA - BIAŁYSTOK - 416,3 km

Uczestnicy i ich bagaże powrócą do Białegostoku autokarem, a rowery – transportem pielgrzymkowym.

Koszt rowerymki jest jednakowy dla wszystkich pątników i wynosi 650 zł. Kwota obejmuje: wyżywienie, wodę, noclegi, transport bagaży, podstawowe środki medyczne, powrót do Białegostoku, transport powrotny roweru, koszulkę, pamiątkę. Ponadto z tych funduszy opłacane są materiały promocyjne, utrzymanie strony internetowej, prezenty dla gospodarzy, u których pątnicy zatrzymywać będą się na postoje, zakup sprzętu technicznego niezbędnego do przeprowadzenia pielgrzymki.

Zapisać się można poprzez stronę rowerymka.pl lub pod nr. tel. 600 111 974. Liczba uczestników rowerymki jest ograniczona.

Czytaj także: Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Trwają zapisy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1617 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39