Wpadka białostockiego zespołu. Miało być zwycięstwo, a była bolesna porażka

2024.01.18 15:43
Siatkarki BAS-u Białystok zagrały w środę (17.01) awansem mecz z Energetykiem Poznań. Ekipa ze stolicy Podlasia przegrała domowy pojedynek z rywalem z dolnej połówki tabeli 0:3.
Fot: BAS Białystok

Wpadka - tak można skomentować ostatni występ BAS-u Białystok w siatkarskiej I lidze kobiet. Drużyna z naszego miasta przystępowała do potyczki z Energetykiem Poznań w roli faworyta, ale zespół gości postawił zawodniczkom prowadzonym przez Marcina Wojtowicza na tyle trudne warunki, że wszystkie punkty pojechały do stolicy województwa wielkopolskiego.

A jak wyglądał przebieg środowej rywalizacji? W pierwszym secie to gospodynie szybciej wyszły na niewielkie prowadzenie, ale już od wyniku 3:3 cały czas przewagę miały siatkarki Energetyka i to one wygrały inauguracyjną część meczu 25:19. W następnej partii również padł taki sam rezultat, po czym zawodniczki BAS-u wzięły się do roboty. W trzecim secie ekipa z północno-wschodniej Polski prowadziła aż 14:6, jednak później w szeregi białostockiej drużyny wkradło się rozluźnienie i stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. Zespół z Poznania odrobił straty, a następnie przechylił też szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 25:22, dlatego całe spotkanie zakończyło się triumfem gości 3:0.

W następnej kolejce 4. w I-ligowej tabeli BAS zmierzy się na wyjeździe z 6. San-Pajdą Jarosław. Starcie to dojdzie do skutku w najbliższą sobotę (20.01) o godz. 17.00.