Wpadli złodzieje paliwa. Najbliższe miesiące spędzą w areszcie

2019.02.14 15:08
Suwalscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież i włamanie do samochodów. Łupem 34-latka i jego 32-letniego wspólnika padł olej napędowy, alkohol i wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość.
Wpadli złodzieje paliwa. Najbliższe miesiące spędzą w areszcie
Fot: Policja

Kradzież z włamaniem do ciężarówki

Pod koniec ubiegłego tygodnia dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mogło dojść do kradzieży z włamaniem do jednego z samochodów ciężarowych zaparkowanych w Suwałkach przy ul. Utrata.

- Zawiadamiający twierdził, że wyczuł zapach paliwa, a na parkingu zauważył dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Sprawą zajęli się suwalscy kryminalni. Ruszyli za MAN-em, do którego wsiedli mężczyźni wzbudzający niepokój u zawiadamiającego. W miejscowości Rudniki patrol ruchu drogowego zatrzymał "obserwowaną" ciężarówkę do kontroli - podaje Komenda Miejska Policji w Suwałkach.

Złodzieje paliwa wpadli ręce policji

Jak się okazało, za kierownicą siedział 32-letni obywatel Białorusi, a na miejscu pasażera - 34-latek. W trakcie sprawdzania pojazdu mundurowi ujawnili pojemnik z olejem napędowym, obok którego leżał gumowy wąż do spuszczania paliwa (mokry od oleju) oraz inne przedmioty, m.in. wódka, piwo, artykuły spożywcze, płyny do spryskiwaczy.

W międzyczasie wyszło na jaw, że na parkingu przy ul. Utrata w Suwałkach doszło do kradzieży z włamaniem do samochodu ciężarowego marki Scania, skąd skradziono właśnie paliwo, a z samochodu ciężarowego marki Volvo - alkohol oraz inne przedmioty.

Sprawa jest rozwojowa

Poszkodowani ocenili wartość strat na ogólną kwotę ponad 2600 zł. Sprawa jest rozwojowa. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ujawnili, że ciężarówka, którą poruszali się obywatele Białorusi, jest specjalnie przygotowana do kradzieży, także do przepompowywania paliwa. Zabezpieczono też radiostacje.

32-latek i jego o dwa lata starszy wspólnik zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1040 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39