Wpadli złodzieje traktorów. Mogą spędzić za kratami nawet 10 lat

2021.03.24 17:54
Od miesięcy kradli m.in. ciągniki i sprzęt rolniczy. Pokrzywdzeni oszacowali straty na niemal 240 tys. zł. Mężczyźni w wieku od 18 do 29 lat usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat więzienia.
Wpadli złodzieje traktorów. Mogą spędzić za kratami nawet 10 lat
Fot: KPP Wysokie Mazowieckie

Od października 2020 roku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach sprzętu rolniczego. Do tych zdarzeń najczęściej dochodziło w nocy i na niezamieszkałych posesjach w powiecie wysokomazowieckim.

Jak działali sprawcy? Wykorzystując nieobecność właścicieli lub to, że po prostu spali, kradli z posesji i budynków gospodarczych m.in. ciągniki rolnicze, sprzęt rolniczy, olej napędowy, elektronarzędzia, a nawet materiały budowlane.

Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę blisko 240 tys. zł.

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili podejrzanych o te przestępstwa. Okazali się nimi 4 mężczyźni w wieku od 18 do 29 lat. Mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego zostali zatrzymani w swoich domach na początku ubiegłego tygodnia.

Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Mężczyźni przechowywali skradzione rzeczy na swoich posesjach, ale też ukryli je w opuszczonych budynkach na terenie powiatu wysokomazowieckiego.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Najmłodszy z nich zarzut kradzieży, natomiast pozostali mężczyźni kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Za kradzież z włamaniem Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież do 5 lat.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

653 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39