Wracają błotne rozgrywki. To największa tego typu impreza w Europie Środkowej

2024.05.21 10:42
W dniach 29-30 czerwca, w Korycinie, dojdzie do skutku kolejna edycja Błotnej Ligi Mistrzów. Zawodnicy do brudnej gry przystąpią już po raz ósmy.
Wracają błotne rozgrywki. To największa tego typu impreza w Europie Środkowej
Fot: Błotna Liga Mistrzów

Swampions Soccer League, czyli Błotna Liga Mistrzów, to unikalne wydarzenie sportowe popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach Podlasia. To także największe w Polsce zawody skierowane do europejskich drużyn piłki błotnej. Celem imprezy jest promocja regionu i sportu poprzez konfrontację podlaskich oraz krajowych zespołów z europejskimi drużynami tej odmiany piłki kopanej. Bazując na unikalnym położeniu Podlasia, Błotna Liga Mistrzów ma też za zadanie integrację poprzez zabawę i zachęca do wspólnego spędzania czasu mieszkańców wschodniej i zachodniej Europy. W Błotnej Lidze Mistrzów każdy jest mistrzynią i mistrzem, a na "murawie" łatwiej jest najeść się błota niż wstydu. Zawody są więc doskonałą okazją do tego, aby przypomnieć sobie, że sport to nie tylko rywalizacja i walka o medale, ale także idea, która potrafi jednoczyć ludzi z całego świata.

- Zasady gry są tak proste jak w piłce nożnej. Istnieją jednak wyjątki. Kto straci but, opuszcza boisko, a gracze bez poczucia humoru nie mogą uczestniczyć w błotnych rozgrywkach. Należy jednak pamiętać, że brylant to brylant, więc błoto nie pozbawi nikogo wartości oraz po prostu nie ma to jak wytarzać się w błocie. W tym roku w Korycinie szykujemy błocko nasiąkliwe, które będzie się również dobrze mazało. Wytarzamy w nim zawodniczki i zawodników z całej Polski i Europy oraz gwarantujemy dużo dobrej zabawy oraz fantastyczną integrację każdej drużyny. Piłka błotna to czysta rozrywka i zabawa. Błoto jest naturalnym i tanim antydepresantem, na boisku ma zawodowców lub amatorów. Są za to maniacy najbrudniejszej i najdziwniejszej wersji naszej ukochanej gry, których zaangażowanie potwierdza rachunek za pranie - mówią organizatorzy wydarzenia.

W 2023 r. Błotna Liga Mistrzów utrzymała status największej w Europie Środkowej imprezy poświęconej piłce błotnej, a w zawodach wystąpiło 20 zespołów - 3 w kategorii kobiet oraz 17 w kategorii mężczyzn. W sportowej akcji można było zobaczyć m.in. zawodniczki i zawodników z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

W zbliżającej się odsłonie imprezy będą mogły wystąpić 32 drużyny (24 męskie i 8 żeńskich). Zespoły muszą składać się z minimum 6, a maksymalnie 12 pełnoletnich zawodników. Każda ekipa rozegra co najmniej 3 mecze grupowe. Tegoroczne zmagania przeprowadzone zostaną w ramach Ogólnopolskich Dni Truskawki w Korycinie.

Zapisy przyjmowane są pod adresem e-mail: swampions@gmail.com (tytuł wiadomości powinien mieć format: ZGŁOSZENIE + nazwa drużyny + opiekun + kontakt telefoniczny). Wpisowe wynosi od 450 zł (zmagania kobiet) do 550 zł (zmagania mężczyzn).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1602 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39