Wracają Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku. III runda już w niedzielę

2021.07.10 11:53
Po kilku miesiącach przerwy do zmagań wracają kierowcy startujący w Samochodowych Mistrzostwach Białegostoku. Podczas III rundy cyklu na zawodników czeka aż 10 prób sprawnościowych.
Wracają Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku. III runda już w niedzielę
Fot: Grzegorz Chuczun

II runda zmagań z powodu pandemii została odwołana, dlatego od ostatniej imprezy zaliczanej do Samochodowych Mistrzostw Białegostoku minęło już niemal 5 miesięcy. Na szczęście czas pauzy od rywalizacji w ramach SMB dobiega właśnie końca. W niedzielę (11.07) kierowcy ponownie staną do walki o punkty i - co tu dużo mówić - impreza zapowiada się niezwykle okazale.

Wszystko dlatego, że tym razem organizatorzy przygotowali aż 10 prób sprawnościowych rozmieszczonych w 3 lokalizacjach (Tor Białystok, parking stadionu miejskiego, Politechnika Białostocka), a łączna długość odcinków to aż 20,40 km.

W planach jest też Próba Super Specjalna o Puchar Prezesa Automobilklubu Podlaskiego. Przeprowadzona zostanie ona w systemie pucharowym, a załogi startować będą w parach na dwóch równoległe usytuowanych obok siebie torach.

Do III rundy Samochodowych Mistrzostw Białegostoku zgłosiło się 40 ekip. Rywalizacja ruszy w niedzielę o godz. 10.00. Najpierw kierowcy pojawią się na parkingu przy stadionie miejskim.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

556 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39