Wracają soboty z białostockim "ogórkiem". W tym roku dojdzie kolejna atrakcja

2024.05.29 13:37
Co sobotę, aż do 31 sierpnia będzie można zwiedzać Białystok zabytkowym "ogórkiem", jak i również amerykańskim "schoolbus'em". Koszt przejazdu, podobnie jak w ubiegłych latach wyniesie 10 zł.
Wracają soboty z białostockim "ogórkiem". W tym roku dojdzie kolejna atrakcja
Fot: UM Białystok

Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku we współpracy z Miastem Białystok otworzy kolejny sezon wycieczek zabytkowym autobusem marki Jelcz. W tym roku dostępna będzie również opcja przejazdu charakterystycznym "schoolbus'em". Przejazdy odbywać się będą regularnie w każdą sobotę (z wyłączeniem 22 czerwca), począwszy od 1 czerwca aż do 2 września. Ze względu na duże zainteresowanie, w soboty autobusy wykonają podwójny kurs - o godz. 11.00 i 12.00.

Wycieczka wyruszy z przystanku komunikacji miejskiej przy Pałacu Branickich (Plac Jana Pawła II). W trakcie wycieczki licencjonowany przewodnik PTTK opowiada zarówno o tych najważniejszych, jak i tych mniej znanych białostockich zabytkach i miejscach.

Zakup biletów online na każdą sobotę jest możliwy do piątku do godziny 15:00. Od soboty, rozpoczynając od godziny 10.00, aż do czasu odjazdu "ogórka", bilety można także zakupić za gotówkę w punkcie informacji turystycznej w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich, o ile będą one dostępne. Osoby, które zakupiły bilety online, powinny odebrać je w formie papierowej w Bramie Wielkiej (w sobotę od godziny 10.00 do czasu odjazdu pojazdu), podając numer zamówienia lub nazwisko osoby dokonującej zakupu.

Następnie bilety te należy okazać przewodnikowi przed wejściem do autobusu. Miejsca w autobusie nie są numerowane, a zajmuje się je w kolejności wsiadania. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zalecamy zakup biletów online, aby zapewnić sobie miejsce na wybraną datę wycieczki "ogórkiem". Przewodnicy nie gwarantują, że w dniu wycieczki będą dostępne bilety do sprzedaży na miejscu.

Przejazdy organizowane są przez Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku w ramach zadania publicznego "Lato na bogato". Zadanie dofinansowane jest ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1540 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39