Wszyscy powinniśmy być wolni, ale tak nie jest. Dzień Praw Człowieka

2017.12.10 08:29
Prawa człowieka dla większości z nas są oczywiste. Niestety - nie wszędzie tak jest. Warto dziś o tym pamiętać.
Wszyscy powinniśmy być wolni, ale tak nie jest. Dzień Praw Człowieka
Fot: pixabay.com

Corocznie, 10 grudnia, obchodzony jest Dzień Praw Człowieka. Ma on upamiętniać podpisanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 r. uchwalonej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Według dokumentu wszyscy jesteśmy wolni i równi wobec siebie, nie jest to zależne od koloru skóry, wyznania czy poglądów politycznych. Impulsem do uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka były zbrodnie hitlerowskie, które wstrząsnęły światem.

Zwróćmy uwagę na to, że, choć od podpisania dokumentu minęło już kilkadziesiąt lat, wciąż są kraje, gdzie podstawowe prawa ludzkie są na co dzień łamane.

Warto więc w tym dniu pamiętać o wszystkich tych, którzy poświęcili swoje życie walcząc o prawa osób, którym były one odbierane, a także właśnie o nich - ludziach, których praw nikt nie respektuje.

W ramach obchodów tego dnia w wielu miejscach odbywają się różne akcje - także w Białymstoku nie było inaczej. Na Uniwersytecie w Białymstoku pisano listy, które mają pomóc uciemiężonym. Sprawdź: Maraton Pisania Listów - w ważnej sprawie.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1527 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39