Wszystko, czego dusza zapragnie. Jarmark świąteczny rozstawiony [ZDJĘCIA]

2016.12.16 17:34
Od piątku (16.12) na Rynku Kościuszki rozstawiony jest jarmark bożonarodzeniowy. Do Białegostoku przyjechali handlarze nie tylko z regionu.
Wszystko, czego dusza zapragnie. Jarmark świąteczny rozstawiony [ZDJĘCIA]
Fot: Grzegorz Chuczun

Świąteczne jarmarki to już tradycja. Rok w rok na Rynku Kościuszki, koło ratusza, rozstawiane są stragany, gdzie można kupić różne przysmaki, ozdoby i pamiątki. Na stoiskach można spotkać sprzedających nie tylko z naszego regionu. Na tegoroczny jarmark przyjechali handlarze z Tatr i Dolnego Śląska.

- Pierwszy raz jesteśmy w Białymstoku – mówi pani Ania z Oleśnicy, która handluje ręcznie robionymi pamiątkami. - Nasze produkty są przywiezione prosto z Betlejem, gdzie nasi przyjaciele je wytwarzają.

Wśród kramów w weekend 17 i 18 grudnia pojawi się stoisko Fundacji "Pomóż Im", na którym będzie można nabyć m.in. ozdoby czy stroiki wykonywane przez wolontariuszy, ale też osadzonych z Zakładu Karnego w Białymstoku oraz uczniów białostockich szkół. Cały dochód uzyskany w ten sposób wspomoże Fundację w prowadzeniu Domowego Hospicjum dla Dzieci. Dodatkowo każdy może "dołożyć" swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia, przekazując Fundacji swoje rękodzielnicze wyroby, które dołączą do całej straganowej oferty wystawionej w najbliższy weekend. 

Stragany będą otwarte do piątku (23.12) w godz. od 9.00 do 17.00.

Zobacz też: Jarmark Świąteczny przed Ratuszem

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1007 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39