Wybitne postaci, znakomite portrety. Nowa wystawa

2018.07.16 08:09
Portrety wielu wybitnych polskich artystów autorstwa m.in. Ryszarda Horowitza i Krzysztofa Gierałtowskiego znajdą się na wystawie "Twarz ZAIKS-u". Jej wernisaż odbędzie się w czwartek (19.07) w Galerii BOK.
Wybitne postaci, znakomite portrety. Nowa wystawa
Fot: Wojciech Druszcz
Krzysztof Kieślowski

Z okazji 100. rocznicy powstania Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, organizacji chroniącej prawa autorskie twórców i przez nich stworzonej i zarządzanej, prezentujemy wystawę pokazującą portrety wybitnych artystów różnych dziedzin polskiej kultury. Zarówno prezentowane na wystawie postaci jak i autorzy prac związani są ze Stowarzyszeniem. Eksponowane fotografie są wypadkową zawodowych działań fotografików w różnym czasie i okolicznościach, którym przyświecał nadrzędny cel - dobry portret twórców.

Na wystawie prezentowane będą zdjęcia następujących autorów: Ryszard Horowitz, Krzysztof Gierałtowski, Wojciech Druszcz, Witold Krassowski, Jacek Barcz, Jan Morek, Zbigniew Furman, Marek Szymański, Krzysztof Wojciechowski.

Wernisaż wystawy organizowanej przez Białostocki Ośrodek Kultury rozpocznie się o godz. 18.00. Podczas wydarzenia obecni będą przedstawiciele ZAiKS-u. Ekspozycja jest czynna do 5 sierpnia. Wstęp wolny.

Szczegóły: Wystawa "Twarze ZAIKS-u"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

845 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39