Wybrano finalistów konkursu "Człowiek bez barier 2011"

2011.10.28 00:00
Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Antoniny Ostrowskiej wybrało finalistów tegorocznej edycji konkursu "Człowiek bez barier", którego inicjatorem i organizatorem od 2003 roku jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. W konkursie biorą udział osoby z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są przykładem dla innych i motywacją do przełamywania barier w życiu codziennym.
Wybrano finalistów konkursu "Człowiek bez barier 2011"
Fot: sxc.hu

Konkurs "Człowiek bez barier" ma na celu prezentację sylwetek wyjątkowych osób z niepełnosprawnością, które niezależnie od miejsca zamieszkania, statusu, poziomu wykształcenia - łączy jedno - ich postawa życiowa i sposób radzenia sobie z przeciwnościami losu mogą być wzorem postępowania dla innych zarówno osób sprawnych, jak i osób z niepełnosprawnością. Finaliści konkursu poprzez działania na różnych polach kształtują nowe postawy i wskazują na możliwości, niezależne od stopnia sprawności fizycznej.

W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu zostanie przyznana Nagroda Publiczności, niezależna od decyzji jury. Od 21 października czytelnicy portalu www.niepelnosprawni.pl wybierają swojego kandydata z grona 15 półfinalistów, z których jury wybrało już pięciu laureatów konkursu. Głosowanie internetowe potrwa do 13 listopada 2011. Osoba, która otrzyma największą liczbę głosów, zostanie uhonorowana Nagrodą Publiczności.

- Każdy może aktywnie wziąć udział i zagłosować na osobę, która według niego zdecydowanie wyróżnia się poprzez swoją postawę i działania na rzecz osób z niepełnosprawnością. Profile kandydatów są dostępne na stronie www.niepelnosprawni.pl. Zależy nam na tym, aby podkreślić, iż "Człowiek bez barier" jest swego rodzaju współzawodnictwem, w którym docenia się zaangażowanie osób przełamujących bariery nie tylko w swoim życiu, ale również w postrzeganiu przez innych. Wielkim sukcesem jest tu integracja różnych środowisk, różnego stopnia sprawności fizycznej i umysłowej, które łączy pasja, zaangażowanie i chęć współpracy - mówi Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

W tym roku spośród wszystkich zgłoszeń, które wpłynęły do Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, wybrano 15 półfinalistów, z których Kapituła Konkursu wyłoniła pięciu laureatów, w tym "Człowieka bez barier 2011". Uroczysta gala odbędzie się 16 listopada w Warszawie. Więcej informacji na www.czlowiekbezbarier.org.

andy

1181 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39