Wybrano najlepszą położną w województwie podlaskim

2022.01.27 17:11
Wyróżnienie w 8. edycji ogólnopolskiego konkursu "Położna na medal" trafiło do Agaty Czepel dzięki głosom pacjentek, kobiet w ciąży, młodych matek i ich rodzin. Pani Agata od 8 lat jest położną na oddziale noworodkowym w SP ZOZ w Hajnówce.
Wybrano najlepszą położną w województwie podlaskim
Fot: Pixabay

Agata Czepel - zdobywczyni tytułu najlepszej położnej w województwie podlaskim w konkursie "Położna na medal" ukończyła studia licencjackie na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie oraz studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W 2021 r. ukończyła kurs "Problemy w Laktacji" i uzyskała tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego (CDL). Obecnie jest w trakcie Specjalizacji Ginekologiczno-Położniczej w Białymstoku.

- Praca jest moją pasją. Pomoc młodym mamom w nowej roli bycia rodzicem, a także przejście z przyjemnością przez etap karmienia piersią to moja misja. Wyróżnienie w konkursie, w którym oceniają mnie moje pacjentki jest najlepszą gratyfikacją mojej pracy. Widzę w ten sposób że to co robię ma sens. Miałam przyjemność być "Położną na medal" także w 5. edycji konkursu, jest to dla mnie ogromne zaskoczenie i potwierdzenie tego, że pacjentki są zadowolone z mojej pomocy - mówi Agata Czepel.

Do 8. edycji konkursu zgłoszonych zostało 611 położnych z całego kraju, na które w sumie oddano 9700 głosów. Zwyciężczynią została położna z Olsztyna, Małgorzata Drężek-Skrzeszewska, która zdobyła 711 głosów.

Konkurs, który organizowany jest nieprzerwanie od 2014 r., jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej mówiącej o dzisiejszej roli położnych i promującej wysokie standardy w opiece okołoporodowej. Pomysłodawcą i organizatorem kampanii oraz konkursu jest Akademia Malucha Alantan, a mecenasem marka Oktaseptal.

Patronat honorowy nad 8. edycją kampanii i konkursu sprawowała Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Patronem było także Polskie Towarzystwo Położnych, a Partnerami Merytorycznymi: Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych "Dobrze Urodzeni" oraz obchodząca swoje ćwierćwiecze Fundacja "Rodzić po Ludzku".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1004 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39