Wybrano pierwsze inwestycje, które powstaną z pieniędzy na lotnisko

2011.07.12 00:00
Unijny Regionalny Program Operacyjny (RPO) sfinansuje budowę ważnych dróg wojewódzkich: między Janowem i Korycinem oraz obwodnicę Księżyna. Te dwie inwestycje powstaną ze środków pierwotnie zarezerwowanych na budowę lotniska.
Wybrano pierwsze inwestycje, które powstaną z pieniędzy na lotnisko
Fot: sxc.hu

W czerwcu zarząd województwa otrzymał ze strony Komisji Europejskiej akceptację zmian w Regionalnym Programie Operacyjnym. Zgodnie z porozumieniem, zarząd województwa na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował, że w ramach RPO na lata 2007-2013 finansowane będą prace przygotowawcze do budowy lotniska regionalnego.

Wsparcie warte ponad 23 mln zł pozwoli na przygotowanie dokumentacji projektowej, wykup gruntów, opracowanie niezbędnej dokumentacji środowiskowej i uzyskanie wszelkich koniecznych pozwoleń. Sama budowa portu zostanie sfinansowana w ramach rozdania środków europejskich na lata 2014-2020.

Uwolnione z rezerwacji na lotnisko fundusze pozwolą zaś na zrealizowanie ważnych inwestycji na drogach wojewódzkich. W pierwszej kolejności wsparcie zostanie przeznaczone na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 671 Janów - Korycin oraz budowę obwodnicy Księżyna: etap I (odcinek Horodniany - Księżyno) i etap II (odcinek Księżyno - Markowszczyzna oraz przebudowę mostu przez Narew koło miejscowości Bokiny).

W przypadku pojawienia się dodatkowych środków (np. dzięki oszczędnościom przetargowym) dofinansowanie zostanie przeznaczone na realizację kolejnych kluczowych dla regionu inwestycji drogowych.

E.S.

1241 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39