Wybudowano Centrum Kształcenia Zawodowego. Kosztowało prawie 20 mln zł

2024.03.13 07:36
We wtorek (12 marca) miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1, które zostało wybudowane przy Zespole Szkół Elektrycznych. To duża inwestycja.
Wybudowano Centrum Kształcenia Zawodowego. Kosztowało prawie 20 mln zł
Fot: UM/ D. Gromadzki

Nowo wybudowany budynek Centrum Kształcenia Zawodowego ma trzy kondygnacje. Jest też przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na parterze znajdują się: hol rekreacyjny, szatnie, pomieszczenia techniczne (węzeł cieplny, rozdzielnie elektryczne, pomieszczenie wodomierza), zaplecze biurowe i sześć pracowni. Przygotowano także salę konferencyjną. Na pierwszym piętrze przygotowano osiem pracowni z zapleczami i pomieszczenia dla pracowników, a na drugim serwerownia i dziewięć pracowni z zapleczami.

– Warunki, jakie zostały zapewnione uczniom dzięki tej placówce, dają poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Mają pozytywny wpływ na zaangażowanie młodzieży w naukę, integrację i rozwijanie zainteresowań – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Dzięki nowemu obiektowi zwiększyła się jakość kształcenia w Zespole Szkół Elektrycznych.  

Budując Centrum Kształcenia Zawodowego, zadbano również o oświetlenie zewnętrzne. Zagospodarowano również otoczenie i zainstalowano elementy małej architektury.  W budynku zastosowano też wiele nowoczesnych rozwiązań. Znajduje się w nim także doskonałej jakości sprzęt do nauki zawodu. 

Inwestycja kosztowała prawie 18,5 mln zł. Została zrealizowana m.in. dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W szkole, przy której powstał obiekt, kształci się obecnie 1374 uczniów w 53 oddziałach.

Redakcja
24@bialystokonline.pl
841 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39