Wyciąg pojawi się na zalewie Dojlidy

2018.12.17 17:26
Wszystko wskazuje na to, że na dojlidzkim zalewie od najbliższego sezonu pojawi się wyciąg do uprawiania sportów wodnych. Miasto wydzierżawi teren prywatnemu inwestorowi.
Wyciąg pojawi się na zalewie Dojlidy
Fot: BOSiR

Nowe atrakcje

Miejski Ośrodek Sportów Wodnych na Dojlidach - to jedno z najbardziej obleganych miejsc w Białymstoku w sezonie letnim. Odnowiony już jaki czas temu kompleks to nie tylko plaża, ale też port, w którym można wypożyczać sprzęt wodny, miejsce do uprawiania sportu czy odpoczynku. W następnym sezonie może być tam dostępna kolejna atrakcja - wyciąg do uprawiania sportów wodnych.

- Od momentu modernizacji Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy szukaliśmy sposobu na uatrakcyjnienie tego miejsca i poszerzenie oferty usług. Myśleliśmy o dwóch rzeczach: parku linowym w lesie oraz wyciągu do sportów wodnych – mówi Paweł Orpik, szef BOSiR.

Długo trwało szukanie kontrahenta, który taki wyciąg mógłby na Dojlidach zrobić. W tym roku znalazł się inwestor, ten sam, który uruchomił podobną atrakcję na zalewie w Wasilkowie. Zaproponował dobre warunki w ramach ogłoszonego przetargu.

- Wynegocjowaliśmy z nim możliwość wydzierżawienia części nieruchomości na zalewie, gdzie stworzy dwumasztowy wyciąg do sportów wodnych, do tzw. wakeboardingu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to mamy nadzieję, że już w najbliższe lato wzdłuż plażowej będą stały maszty, z których będzie można korzystać – dodaje Paweł Orpik.

Rada popiera

Żeby inwestor mógł zacząć się ubiegać o potrzebne dokumenty, a z czasem budować wyciąg, potrzebna była zgoda prezydenta i rady miasta. Została uzyskana w poniedziałek (17.12). Zresztą radni już w kampanii wyborczej wspominali o tym, że chcieliby, żeby na Dojlidach pojawił się właśnie taki wyciąg.

- Skoro Szelment – niewielka miejscowość, położona z dala od większych miast - jest w stanie zorganizować imprezy rangi Pucharu Świata czy Mistrzostwa Europy i się na tym promować, to jestem przekonany, że jeśli taki wyciąg powstałby na Dojlidach, to również moglibyśmy takie imprezy organizować i w ten sposób się promować – argumentował Łukasz Prokorym z Koalicji Obywatelskiej w październiku, jeszcze jako kandydat do rady.

Teraz te pomysły mają szanse na realizację, a jeśli chodzi o drugą atrakcję, czyli park linowy, to tutaj nadal trwają poszukiwania inwestora.

- Szukamy inwestora, który tak jak my widziałby w tym miejscu idealne miejsce na park linowy. Podobnie było w przypadku wyciągu. Rozmowy trwały 3-4 lata, pojawiały się różne propozycje. Musimy czasami jednak nawet hamować zapędy inwestorów – zdradza Paweł Orpik.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1223 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39