Wygrana Elhurtu-Elmet, porażka Orkana i awans AZS-u

2011.03.20 00:00
Futsaliści Elhurtu-Elmet Helios Białystok po dwóch golach Bartosza Łuckiewicza pokonali wczoraj we własnej hali Mazovię UW Warszawa 2:1 (0:0). Bramka decydująca o zwycięstwie padła 9 sekund przed przed końcem spotkania. Niestety. AZS UW Warszawa wygrał z Orkanem Poświętne 10:7 (4:4) i tym samym akademicy zapewnili sobie awans do I ligi.
sxc.hu

W pierwszej połowie spotkania gospodarze razili nieskutecznością, co niestety staje się znakiem firmowym zespołu. Zawodnicy Elhurtu zmarnowali kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia gola. Z kolei Mazovia miała jedną doskonałą sytuacje. Na szczęście dla gospodarzy piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Druga odsłona meczu zaczęła się doskonale dla Elhurtu, bo już po 15 sekundach Bartosz Łuckiewicz technicznym uderzeniem umieścił piłkę w bramce gości. Wydawało się, że kolejne gole to tylko kwestia czasu. Jednak na parkiecie w dalszym ciągu trwał festiwal nieskuteczności, w którym czynnie uczestniczyli także przyjezdni.

Warszawianie doprowadzili do remisu w 27. minucie po koszmarnym błędzie zawodnika gospodarzy. Dopiero na 9 sekund przed zakończeniem spotkania Bartosz Łuckiewicz po składnej akcji całego zespołu zdobył zwycięskiego gola.

- Ponownie zagraliśmy na bardzo niskiej skuteczności, a dużej ambicji i determinacji. Na gruntowną ocenę i wnioski przyjdzie czas po zakończeniu rozgrywek. Brak awansu nie traktujemy w kategorii tragedii, a jedynie porażki z którą każdy uprawiający sport powinien się liczyć - powiedział portalowi BiałystokOnline.pl prezes Elhurtu-Elmet Helios Leszek Łuckiewicz.

Białostoczanom pozostaje już tylko walka o prestiż i ligowe punkty. W następnej kolejce podopieczni trenera Dariusza Gołdowskiego zagrają na wyjeździe z zamykającym tabelę Jantarem Ostrołęka. W ostatniej serii gier Elhurt-Elmet zmierzy się we własnej hali z AZS-em UW Warszawa.

Elhurt-Elmet Helios Białystok - Mazovia FC UW Warszawa 2:1 (0:0). Bramki dla Elhurtu: Łuckiewicz 2.

Elhurt-Elmet Helios: Jendruczek - Siuchno, Klepacki, Łuckiewicz, Bochenek,
Domalewski, Budżko, Wiszowaty, Koniczek.