Wyjątkowa parada i jazdy po torze. Przed nami II Zlot Aut Elektrycznych

2019.08.08 13:25
Fani ekologii, elektromobilności i motoryzacji będą mieli w niedzielę (11.08) powody do radości. Tego dnia w Białymstoku zorganizowany zostanie bowiem II Zlot Aut Elektrycznych.
Wyjątkowa parada i jazdy po torze. Przed nami II Zlot Aut Elektrycznych
Fot: II Zlot Aut Elektrycznych

Pojazdy elektryczne to w ostatnim czasie bardzo modny temat. Na razie największą popularnością cieszą się "elektryki" w postaci hulajnóg czy rowerów, bo tego typu samochody są bardzo drogie i oferują dosyć niskie zasięgi na jednym ładowaniu, aczkolwiek w najbliższych latach trend ten prawdopodobnie zacznie się zmieniać. Auta elektryczne powinny stać się bowiem bardziej dostępne dla zwykłego człowieka.

Aby przejechać się "elektrykiem", nie trzeba jednak czekać na moment, gdy ceny takich maszyn spadną. Od czego są przecież różnego rodzaju eventy? Jeden z nich niebawem - a dokładnie w najbliższą niedzielę - odbędzie się w stolicy Podlasia.

II Zlot Aut Elektrycznych w Białymstoku to znakomita okazja, by na własnej skórze zasmakować technologicznych nowości ze świata motoryzacji. Impreza rozpocznie się o godz. 10.30 przed siedzibą firmy Alex Electro przy ul. Przędzalnianej 8a. Następnie - o godz. 12.00 - ruszy stamtąd wyjątkowa parada aut elektrycznych (20-30 samochodów), która przejedzie m.in. takimi ulicami, jak Przędzalniana, Kołłątaja, Swobodna, Hetmańska, Kopernika, Wiejska, Wiosenna czy Michałowskiego.

Kolumna pojazdów zatrzyma się dopiero na Torze Wschodzący Białystok, gdzie planowanych jest szereg atrakcji. Pojawi się m.in. możliwość poprowadzenia auta elektrycznego, zaś nieco mniej odważne osoby będą mogły podziwiać zmagania pojazdów elektromobilnych z boku, w roli kibica.

W trakcie trwania eventu - już po powrocie do siedziby Alex Electro - WORD Białystok ustawi swoje "Bezpieczne miasteczko" do nauki bezpiecznego poruszania się po ulicach, a głód uczestników zaspokoi specjalny food truck.

Patronem medialnym wydarzenia, które stanowi doskonałą okazję do pochwalenia się swoim "elektrykiem" czy nawet hybrydą, jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: II Zlot Aut Elektrycznych w Białymstoku

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1469 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39