Wyjątkowe rozpoczęcie roku akademickiego w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży

2010.10.05 00:00
Nowy rok akademicki łomżyńskiej WSA był wyjątkowy pod względem ilości nowych studentów. Naukę rozpoczęło aż 710 osób, ustanawiając tym samym rekord uczelni w ciągu 15 lat istnienia szkoły.
Wyjątkowe rozpoczęcie roku akademickiego  w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży
Fot: WSA

Maturzyści kierując się do Wyższej Szkoły Agrobiznesu najchętniej wybierali budownictwo,  rolnictwo i towaroznawstwo, jako kierunki dające najszersze perspektywy zawodowe w naszym regionie. Nieco mniejszym, ale wciąż dużym zainteresowaniem cieszyła się informatyka. Z kolei na pielęgniarstwo, bezpłatne, bo całkowicie dotowane ze środków budżetu państwa i EFS-u przyjęto blisko 200 studentek. Oprócz bezpłatnych studiów skusiły je wysokie stypendia naukowe i socjalne oraz wysoki poziom prowadzonych zajęć.

Podczas inauguracji rektor WSA prof. Roman Engler przyznał wyróżnienia rektorskie osiemnastu najlepszym studentom wszystkich wydziałów, gratyfikując ich dodatkowo nagrodą pieniężną w wysokości od 1500 do 3000 zł. Corocznie uczelnia przeznacza ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ok. 2 mln 300 tyś. zł na stypendia naukowe i pomoc materialną.

Tradycyjnie już w czasie uroczystości zostały wręczone stypendia "Janka Muzykanta", które od 11 lat związane są z Wyższą Szkołą Agrobiznesu. Ideą, która przyświecała pomysłowi była pomoc i wsparcie finansowe młodzieży zdolnej, pracowitej, mogącej pochwalić się znaczącymi osiągnięciami szkolnymi, posiadającej talenty z rożnych dziedzin a znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej.

MAG

695 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39