Wyjątkowe zdjęcia. Autor wykonał je unikatowymi technikami

2019.03.08 16:45
Fotografie Jerzego Chaberka będą prezentowane na wystawie w Galerii im. Sleńdzińskich. Jej wernisaż zaplanowano w sobotę (9.03).
Wyjątkowe zdjęcia. Autor wykonał je unikatowymi technikami
Fot: Jerzy Chaberek

Zdjęcia prezentowane na wystawie "Tu i tam" są szczególne zarówno ze względu na treść, jak i sposób obrazowania. Artysta znalazł indywidualne środki wyrazu do przedstawienia niewyrażalnego - spotkania duchowości z materią, zapisu własnych przeżyć i doświadczeń. Do stworzenia zdjęć zastosował niezwykle wyrafinowane tonacje kolorystyczne. W procesie tworzenia wykorzystał pseudosolaryzację, montaż pozytywowy, rysowanie negatywu, wielokrotne kopiowanie i wiele innych starych technik związanych z fotografią analogową. Równie często używa też kamer otworkowych, które sam wykonuje.

Jerzy Chaberek to członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Ukończył Studium Fotograficzne w Katowicach. Mieszka w Łomży. Uprawia różne gatunki fotografii - od czystej formy krajobrazu, po fotografię inscenizowaną i kreacyjną. Fascynuje go fotografia analogowa. Laureat kilkudziesięciu konkursów fotografii artystycznej i przyrodniczej, m.in. główna nagroda Konfrontacji Polskiej Fotografii Artystycznej w Gorzowie Wielkopolskim oraz Grand Prix i medal im. Włodzimierza Puchalskiego. Publikował swoje prace m.in. na łamach "Fotografii", "Exitu", "Foto", "Formatu", prezentował na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych, m.in. "Foto - Medium -Art", "2 πr2" czy w Starej Galerii ZPAF.

Koordynatorką wystawy jest Anna Sierko-Szymańska. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 17.00 w salonie przy ul. Wiktorii.

Zobacz też: Tu i tam. Fotografie Jerzego Chaberka

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

747 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39