Wyjątkowy zlot aut. Będzie można podziwiać "elektryki". W tym Teslę

2018.08.23 07:47
Przed fanami motoryzacji nie lada gratka. Już za kilka dni w stolicy Podlasia zorganizowany zostanie pokaz aut elektrycznych, w trakcie którego poruszony zostanie problem elektromobilności naszego regionu.
Wyjątkowy zlot aut. Będzie można podziwiać "elektryki". W tym Teslę
Fot: pixabay.com

Świat motoryzacji ewidentnie zmierza ku elektryczności. Na ulicach widzimy coraz więcej aut, które potrafią obyć się bez tradycyjnego paliwa, a w samochodowych salonach "elektryki" zajmują z dnia na dzień ważniejsze miejsce. Również klienci - a może i szerzej, czyli społeczeństwo - chętniej niż kiedyś spogląda w stronę technologii, która nie jest wprawdzie nowa, ale do aut tak na poważnie trafia dopiero teraz.

Ponieważ ujrzenie na drodze samochodu elektrycznego - choć zdecydowanie coraz częstsze - nie jest jeszcze czymś pospolitym, aby dogłębniej przyjrzeć się takiemu pojazdowi i poznać jego wady i zalety, należy się nieco natrudzić. Mieszkańcy stolicy Podlasia otrzymają jednak małe ułatwienie, bo w niedzielę odbędzie się I Zlot Aut Elektrycznych w Białymstoku przeprowadzony w formie pikniku. Pojawią się kiełbaski z grilla, kawa i - co najważniejsze - różnego rodzaju pojazdy elektryczne, które będzie można poznać z każdej możliwej strony. Jedną z największych atrakcji ma być Tesla.

- Aut elektrycznych na naszych ulicach systematycznie przybywa, a my, kierowcy elektryków, momentalnie wyłapujemy wzrokiem inne auta elektryczne mijane na drodze. Widujemy się w przelocie, pozdrawiamy, czekając na zmianę świateł. Czas się spotkać, poznać, wymienić doświadczeniami i przekonać się, ilu tak naprawdę nas jest. Właśnie dlatego wpadliśmy na pomysł zorganizowania I Zlotu Aut Elektrycznych w Białymstoku - mówi Tomasz Płoński, organizator spotkania użytkowników i miłośników pojazdów elektrycznych.

Impreza rozpocznie się o godz. 11.30 na parkingu przy ul. Słonecznej 1. Spod stadionu "elektryki" - w formie parady - ruszą w kierunku ul. Przędzalnianej, gdzie na terenie firmy Alex Electro odbędzie się dalsza część motoryzacyjnego wydarzenia.

Szczegóły: I Zlot Aut Elektrycznych w Białymstoku

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1480 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39